lupiez pstry

Szampony na łupież pstry

Łupież pstry jest wywoływany przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia. Drożdżaki te człowiek nosi na skórze – czasem potrzebny jest tylko czynnik, który pobudzi je do namnażania się, stąd też objawy łupieżu pstrego. Choroba ta może występować na skórze klatki piersiowej, ramion, pleców, szyi, twarzy. Zdarza się też, że zmiany chorobowe wywołane drożdżakami z rodzaju Malassezia dotykają skóry głowy. Tu sprawa jest o tyle trudniejsza, że trudno jest rozpoznać, z czym mamy do czynienia. Jest to związane z posiadaniem włosów na skórze głowy, które są w stanie skutecznie zasłonić pojawiające się plamy na głowie. Jeżeli jednak mamy już pewność, że posiadamy na skórze głowy łupież pstry, warto dowiedzieć się, jak sobie z nim radzić, czyli po prostu jak doprowadzić do zakończenia choroby. Sprawdźmy, jak skutecznie walczyć z łupieżem pstrym na głowie!

Szampon na łupież pstry

lupiez pstry

Szampon na łupież pstry jest najczęściej stosowanym preparatem w walce z łupieżem pstrym na skórze głowy. Ludzie dotknięci chorobą często zastanawiają się, czy jest to w ogóle możliwe, aby szampon był w stanie zwalczyć tak uciążliwą chorobę, jaką jest łupież pstry. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że jest to możliwe! Szampony na łupież pstry naprawdę są w stanie zadziałać skutecznie, zatem warto je stosować. Szampon na łupież pstry jest w stanie zahamować namnażanie się drożdżaków, ale również zlikwidować je, dzięki czemu pozbyć się choroby. Wszystko to oczywiście nastąpi wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni i skuteczny szampon. Jakie warunki powinien spełniać taki szampon?

Wybierz najlepszy szampon na łupież pstry: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/szampony-na-lupiez-pstry/

Skład szamponu na łupież pstry

Aby szampon na łupież pstry zadziałał w sposób naprawdę skuteczny, powinien zawierać składniki aktywne, które doskonale poradzą sobie z zakażoną skórą. Dowiedzmy się, jakie to składniki aktywne i w jaki sposób działają.

  • Elestab HP 100 – ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a także jest w stanie zwalczać drożdże. Te składnik zatem doskonale poradzi sobie z uciążliwymi drożdżakami Malassezia. Zmniejsza także przetłuszczanie się włosów.
  • Mocznik – nawilża skórę, a także łagodzi podrażnienia i zmiany skórne, powstałe w wyniku działalności drożdżaków.
  • Wyciąg z łopianu – łagodzi podrażnienia i zmiany skórne. Ma także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest w stanie zapobiegać wypadaniu włosów, które czasem towarzyszy łupieżowi pstremu.
  • Ketokonazol – swoim działaniem potrafi sprawić, że rozwój grzybów zostanie zahamowany, a przy większym stężeniu działa również grzybobójczo. Potrafi łagodzić świąd i zapobiegać powstawaniu zmian skórnych. Ma również działanie przeciwzapalne.
  • Rezorcyna – zmiękcza i nawilża naskórek, ale również działa grzybobójczo. Niweluje łojotok i przeciwdziała wystąpieniu stanu zapalnego skóry.
  • Siarczek selenu – zwalcza infekcję wywołaną przez drożdżaki. Zmniejsza świąd skóry i zapobiega jej złuszczaniu się.
  • Witamina E – odżywia skórę, odpowiednio ją nawilża. Potrafi także zapobiegać łuszczeniu się skóry głowy. Ponadto łagodzi zmiany skórne. Świetnie nadaje się dla podrażnionej skóry.

Podsumowanie

Stosowanie szamponów w celu poradzenia sobie z łupieżem pstrym na skórze głowy to naprawdę świetny pomysł. Należy oczywiście jednak wybierać takie szampony, które zawierają naturalne składniki aktywne – najlepiej te wymienione i opisane powyżej. Wtedy można mieć pewność, że produkt sobie dobrze poradzi w walce z łupieżem pstrym. Oczywiście zamiast leczyć łupież pstry na własną rękę, lepiej się uprzednio skonsultować z dermatologiem. Zbada on problem i stwierdzi, co w danym przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz