lupiez pstry

Leczenie łupieżu pstrego – najlepsze sposoby

Przede wszystkim warto pamiętać, że łupież pstry różni się znacząco od łupieżu, który wszyscy dobrze znają. Jest to choroba, która objawia się żółto brunatnymi plamami zlokalizowanymi w okolicach karku, szyi oraz klatki piersiowej. Chorobę wykrywa się przez posmarowanie jodyną zmienionych okolic. Wówczas plamy stają się jeszcze bardziej widoczne. Miejsca dotknięte chorobą nigdy się nie opalają. Jeśli mamy łupież pstry leczenie nie jest wcale taką prostą sprawą. Ale jeżeli będziemy pamiętać o systematyczności w stosowanej terapii, po jakimś czasie z pewnością uda się chorobę zwalczyć. W poniższym artykule przedstawimy Państwu najpopularniejsze oraz najefektywniejsze metody walki z łupieżem pstrym.

Jak wygląda leczenie łupieżu pstrego

Jeśli zastanawiają się Państwo nad zagadnieniem łupież pstry jak leczyć, to warto wiedzieć, że leczenie łupieżu pstrego może przebiegać na całą masę sposobów. Zatem mając łupież pstry czym leczyć tę chorobę? Oto najlepsze sposoby:

  • stosowanie miejscowo leków przeciwgrzybiczych – maści i szamponów,
  • używanie mydeł i szamponów,
  • leczenie doustne (w przypadku, gdy powyższe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów)

Zobacz tez: Najlepszy szampon na łupież pstry – jaki wybrać?

Co powinny zawierać leki na łupież pstry

lupiez pstry

Jak widać, mając łupież pstry leki, które są dostępne są różnego rodzaju. Jeśli chodzi o maści, powinny one zawierać składniki takie jak klotrimazol oraz ketokonazol. Szampony powinny posiadać w składzie substancję zwaną ketokonazolem. Mydła powinny być wyposażone z kolei w kwas salicylowy ze względu na jego właściwości, które zapobiegają wszelkim nawrotom choroby.

Jak stosować szampony

Jeśli zaopatrzymy się w przepisany przez specjalistę dermatologa szampon, należy mieć na uwadze kilka kwestii. Nakładamy go na zmienione miejsca na skórze i pozostawiamy na kilka minut. Następnie w sposób bardzo dokładny zmywamy substancję. Czynności tego rodzaju należy powtarzać co tydzień do czasu całkowitego zniknięcia plam, które powstały na skórze.

Domowe sposoby na łupież pstry

W przypadku gdy terapia powyższymi sposobami nie przynosi oczekiwanych rezultatów, bądź gdy nie możemy korzystać z takich metod leczenia ze względu na alergię na któryś ze składników bądź w przypadku pań, na ciążę, wówczas na warto zdecydować się na terapię z wykorzystaniem sposobów domowych. Tego rodzaju leki na łupież pstry są w 100% bezpieczne i powinni się na nie zdecydować wszyscy pacjenci, w ramach leczenia dodatkowego.

Jak wygląda leczenie domowymi sposobami

Jeśli mamy łupież pstry leki bez recepty wcale nie są potrzebne. Wystarczą odpowiednie zioła, których działanie powstrzymuje łojotok, a w konsekwencji grzyby nie mają czym się odżywiać. Niezwykle skuteczne są szampony z dziegciem. Charakteryzują się one właściwościami antyseptycznymi i bakteriobójczymi. Tego rodzaju preparaty od dawna stosuje się w leczeniu chorób na skórze, takich jak na przykład łuszczyca. Jego efektywność jest potwierdzona dermatologicznie. Polecane specyfiki do walki domowej z łupieżem pstrym to między innymi:

  • ocet jabłkowy,
  • czosnek,
  • olej z drzewa herbacianego,
  • nalewka z kwiatów nagietka,
  • maść z propolisu,
  • maść nagietkowa,
  • maść z kurkumy,
  • soda oczyszczona,
  • jogurt,
  • olejek z oregano,
  • olejek pichtowy.

Sposobów jest jeszcze więcej. Warto zatem spróbować ich wszystkich i wybrać optymalną dla swojego organizmu metodę walki z łupieżem pstrym.

Podsumowanie

Leczenie łupieżu pstrego to długi i żmudny proces. Jednak, jeśli będziemy pamiętać o systematycznym stosowaniu wszystkich medykamentów, z pewnością efekty terapii będą relatywnie szybkie.

Dodaj komentarz