serwis klimatyzacji

Jak wybrać najlepszy serwis klimatyzacji?

Klimatyzacja jest najbardziej uniwersalnym systemem, który pozwala na zachowanie komfortu grzewczego. Latem instalacja daje natychmiastowy chłód i pozwala normalnie funkcjonować, w sezonie grzewczym skutecznie ogrzewa domy, mieszkania, biura, lokale usługowe.


Zdecydowanie trudno sobie wyobrazić nowoczesne mieszkanie, dom, biuro, gabinet stomatologiczny czy medycyny estetycznej, a także punkt usługowy bez nowoczesnej, estetycznej, sprawnie wyglądającej klimatyzacji. Mamy do czynienia zarówno z klimatyzatorami ściennymi, jak również klimatyzatorami sufitowymi – wszystko oczywiście w zależności od specyfikacji obiektu.

Aby instalacja klimatyzacji sprawnie działała przede wszystkim musi być dopasowana do obiektu, potrzeb użytkowników. Musi być określony cel jej użytkowania, odpowiednio dobrane urządzenia, a także przeprowadzony montaż. Ta ostatnia czynność jest niezwykle ważna. Dobry montaż instalacji to gwarancja, że będzie działać w odpowiedni sposób. Konieczne jest również serwis klimatyzacji.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Klimatyzacja, tak samo jak każda inna instalacja, która znajduje się na wyposażeniu domu, biura lub innego mieszkania musi podlegać okresowym przeglądom technicznym oraz czyszczeniu. To warunek poprawnego działania oraz braku powodowania problemów zdrowotnych.

Zobacz także: http://seolutions.pl/dlaczego-klimatyzacja-jest-potrzebna-w-domu/

Chłodzenie powietrza w klimatyzatorze nieodłącznie jest związany z powstawaniem wilgoci, której nadmiar jest szkodliwy dla zdrowia i może powodować problemy ze zdrowiem. Zawilgocone powietrze tworzy korzystne warunki do rozwoju pleśni i grzybów, a także rozwoju mikroorganizmów.

Czyszczenie klimatyzacji pozwoli na usunięcie wszystkiego, co może być powodem problemów.
W szczególności trzeba sprawdzić:

– filtry,

– przewody instalacyjne,

– połączenia układów,

– jakość funkcjonowania sterowników,

– parownik.

Czyścić trzeba zarówno obudowę klimatyzatora, jak również lameli wylotu powietrza. Niezwykle ważne jest odgrzybianie, dezynfekowanie wszystkich elementów.

Jak często czyścić klimatyzację?

Najważniejsze, aby czyszczenie klimatyzacji było przeprowadzane przez doświadczoną firmę. Wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wykonane, jak należy. Najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie klimatyzacji co kilka miesięcy, a w szczególności przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz sezonu letniego, w którym klimatyzacja jest bardzo mocno wykorzystywana do chłodzenia powietrza.

One thought on “Jak wybrać najlepszy serwis klimatyzacji?

Dodaj komentarz