saturator

Saturatory znów w modzie. Co wybrać i jak z nich korzystać?

Gazowana woda i napoje gazowane mogą być sporym wydatkiem, a te kupowane w butelkach z tworzywa dodatkowo obciążeniem dla środowiska naturalnego. Właśnie dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się dzisiaj saturatory. Dlaczego warto kupić własny? Co wybrać spośród dostępnych w sprzedaży modeli?

Dlaczego warto kupić saturator?

Saturator to urządzenie, które służy do nasycania cieczy dwutlenkiem węgla – CO2. Dzięki niemu można samodzielnie przygotowywać gazowaną wodę i napoje.

Bardzo często saturatory są kojarzone z okresem PRL-u, ale te, które obecnie można dostać w sklepach, znaczni różnią się od swoich poprzedników. Przede wszystkim są wygodniejsze w użyciu i mają bardziej atrakcyjne wzornictwo.

Zakup saturatora polecany jest przede wszystkim dla tych osób, które bardzo często piją napoje gazowane i kupują je zawsze w marketach. Przejście na saturator pozwala nie tylko na zredukowanie kosztów, ale również wspiera ochronę środowiska, ponieważ można wtedy ograniczyć liczbę plastikowych butelek wyrzucanych do śmieci.

Kupując saturator, nie trzeba również rezygnować ze swoich ulubionych smaków. Za sprawą oryginalnych koncentratów – syropów można przygotować również popularne napoje gazowane ze sklepowych półek.

Jaki saturator do wody wybrać?

W sprzedaży pojawia się coraz więcej saturatorów, dlatego wybór odpowiedniego urządzenia często jest problematyczny. Co warto kupić?

Aktualnie największym powodzeniem cieszą się saturatory współpracujące z butelkami wielorazowymi, na przykład w systemie Sodastream. Za ich pomocą można nasycić wodę dwutlenkiem węgla od razu w butelce i natychmiast wziąć ją ze sobą do pracy, na spacer, na siłownię albo rozlać z niej wodę do szklanek.

Korzystanie z saturatorów jest też bardzo proste. Sprzęt wykorzystuje naboje – butle CO2 i nie wymaga podłączania go do prądu. Aby nasycić wodę, wystarczy tylko nacisnąć na przycisk, który powoduje wprowadzenie gazu do napoju. Można również dodać do niego koncentrat.

Jak napełnić butlę CO2 po wyczerpaniu gazu?

Za pomocą jednej butli z dwutlenkiem węgla w saturatorze można wyprodukować od 60 do 80 litrów wody gazowanej w zależności od jej nasycenia dwutlenkiem węgla.

Gdy butla wyczerpie się, nie trzeba jej wyrzucać. Można napełnić ją na nowo. Osobom chcącym zamówić napełnianie butli Sodastream Kraków zapewnia dostęp do punktów, w których można zrobić to profesjonalnie. Stosowany jest wtedy specjalny dwutlenek węgla przeznaczony do celów spożywczych.

Do niektórych firm można też nadać puste butle, dlatego nie trzeba wtedy dostarczać ich osobiście.

Dodaj komentarz