Słuchawki bezprzewodowe

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Dziś branża audio rozwija się w szalonym tempie. Choć do każdego smartfona dodaje się słuchawki, bardzo często ich jakość jest o wiele gorsza niż w przypadku osobnych modeli. A skoro już jesteśmy przy słuchawkach, to warto dowiedzieć się więcej o rodzajach tych bezprzewodowych.

Podział ze względu na konstrukcję

Na czym polega działanie słuchawek bezprzewodowych? Mają one wbudowany moduł do łączności przez Bluetooth oraz Wi-Fi, dzięki czemu można bardzo łatwo z nich korzystać, gdy chce się połączyć ze smartfonami. Współcześnie to najwygodniejsze i najprostsze rozwiązanie. Dzielimy je przede wszystkim ze względu na konstrukcję. Można wyróżnić trzy podtypy:

  • Pierwszym będą słuchawki bezprzewodowe douszne. Zwykle są bardzo dobrze oceniane, dają doskonały dźwięk i są wygodne, jednak ich cena jest wprost proporcjonalna do tych zachwytów. Są lekkie i kompaktowe, doskonale trzymają się w małżowinie, ale nie wchodzą do kanałów, przez co o wiele gorzej radzą sobie z redukcją hałasu i szumów docierających do ucha z zewnątrz. Za to grają na naprawdę wysokim poziomie, a przy tym są stylowe.
  • Drugi rodzaj to słuchawki bezprzewodowe dokanałowe. Ich końcówka trafia nie tylko do małżowiny, ale także bezpośrednio do kanału, przez co dają po wiele większą funkcjonalność. Są doskonałe w wyciszaniu otoczenia, tzw. noise-cancelling jest tu na najwyższym poziomie, często w systemie aktywnym. Mają stabilny dźwięk, choć nie pasują do każdego ucha. Mogą być nieco bardziej niebezpieczne dla zdrowia ucha oraz nieco mniej wygodne.
  • Słuchawki bezprzewodowe nauszne to trzecia i ostatnia kategoria w tym podziale. Cieszą się popularnością, bo są najzdrowsze i często najwygodniejsze. Zakłada się je na zewnątrz ucha, przykrywając je całkowicie. Dobra jakość dźwięku jest ich wielkim atutem – są najlepsze z całej trójki pod tym względem. Co więcej, świetnie izolują dźwięki, które miałyby docierać z zewnątrz, ale nie odcinają kanału od ucha, co jest o wiele przyjemniejsze. Ich jedynym minusem jest wielkość.

Które słuchawki warto wybrać?

Oczywiście w trakcie wyboru słuchawek trzeba mieć na uwadze kilka aspektów. Przede wszystkim należy zadbać o to, by były dobrze wykonane, przygotowane przez sprawdzonych dostawców. Po drugie powinny grać w szerokiej częstotliwości i dawać duże możliwości dodawania i zdejmowania tonów. Po trzecie muszą być trwałe, mogą być odporne na wilgotność czy zalanie, bo przecież używasz ich w różnych sytuacjach. Sprawdzaj także pasmo łączności Bluetooth i nie zapomnij o ich wyglądzie.

Dodaj komentarz