Koszula w kratę

Hit jesieni – koszula w kratę. Poznaj sposoby, jak ją nosić!

Dawniej była to typowa odzież robocza i zresztą z zakładów pracy przedostała się do mainstreamu. Dziś to już nie tylko atrybut męskości, ale także ubranie, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Przydaje się na wiele okazji i można ją nosić różnorodnie, o czym się zaraz przekonasz.

Klasycznie ze spodniami

Zaczynamy od czegoś naturalnego, czyli od zwykłej koszuli w kratę – tych jest naprawdę wiele, więc masz z czego wybierać – do jeansów czy spodni materiałowych. Rozpięta do połowy dekoltu, podkreśla piękne kształty i nadaje nieco mniej formalnego wyglądu. Dobrze jest włożyć ją w spodnie; tak dla lepszego efektu. Pamiętaj, że zwykła koszula w kratę to rozwiązanie proste i efektowne.

Stosowana jako narzuta

Ostatnio bardzo moden są ubrania w stylu męskim, jak po starszym bracie. Tak samo może być z koszulą w kratę, która jako większa będzie służyła za narzutę. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z przecieranymi jeansami – tak ubrana możesz wybrać się na luźną randkę czy spotkanie z przyjaciółmi po pracy. Swobodnie rozpięta pasuje do szortów czy spodni, a pod spód najlepiej ubrać wówczas biały, mało charakterystyczny T-shirt. W takiej formie jest zdecydowanie casualowa.

W pasie jako prosty dodatek

Czasami krata ma tylko co nieco podkreślać, a nie całkowicie dominować. W takiej sytuacji, zwłaszcza w przypadku stylu grunge, warto mieć koszulę w kratę do przewiązania w pasie. Dziś to absolutny modowy hit wśród młodych dziewczyn. Stylizacja wydaje się wówczas nonszalancka, lekka, prosta i dziewczęca właśnie.

Pod sweter

Różne stylizacje ze swetrem wpływają na Twój look. Jedną z nich jest ukrycie (ale niedokładne, wiadomo) pod nim koszuli w kratę. Stylizacja może być dobrze dopasowana właściwie do każdej okazji i pasuje kobiecie w każdym wieku. Warto dobierać dodatki i bawić się kolorami. W ten sposób za każdym razem Twój wygląd będzie niezwykle oryginalny, stylowy i nietypowy.

Na ostatni guzik

Czasem nie chcesz kusić, przyciągać wzroku czy po prostu zwracać uwagi. W takiej sytuacji koszula w kratę również się sprawdzi, choć powinna być dość stonowana w kolorystyce i raczej nie składać się z mocno kontrastujących barw. Zapinając ją na ostatni guzik, przywołujesz wygląd profesjonalistki, która wie, czego chce, ale działa według ustalonych reguł.

Koszula w kratę będzie częstym elementem ubioru podczas tej jesieni i okresu zimowego. To ubranie uniwersalne, które można wykorzystywać na wiele sposobów i bawić się stylem.

Dodaj komentarz