producent mebli

Producent mebli – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Producentów mebli na rynku wnętrzarskim mamy naprawdę dużo. Jak zatem wybierać spośród wielu? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Dobór mebli do wielkości mieszkania

Nie każdy z nas mieszka w domu z ogrodem. Wielu Polaków ma do swojej dyspozycji mieszkanie w bloku. Jego metraż jest zazwyczaj niewielki, co ogranicza możliwości związane z aranżacją wnętrz.  Choć bardzo często kusi nas postawienie narożnika w salonie, to musimy liczyć się z tym, że zajmie on sporą część przestrzeni, którą dysponujemy. W rezultacie przebywając w takim wnętrzu, możemy czuć się przytłoczeni.

Jeśli zamierzasz wymienić meble do domu, pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na dotychczasowy wystrój wnętrz. Wiele z nas popełnia ten błąd i kupuje jakąś szafkę, wersalkę czy krzesło tylko dlatego, że dana rzecz podoba nam się pod kątem wizualnym.  Później ciężko ją połączyć z pozostałymi elementami wystroju, ponieważ nie tworzy z nimi harmonijnej całości.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy doborze producenta mebli?

Należy też uważać na nadmiar kolorów. Jeśli przesadzimy, wnętrze nie tylko będzie prezentowało się dość krzykliwie, ale też poszczególne elementy zaczną się ze sobą gryźć. Oczywiście, możesz wprowadzić różne kolory, ale dobrze, aby pochodziły one z tej samej palety. Np. wszystkie elementy były utrzymane w pastelowej tonacji.  Możesz też łączyć ze sobą 2-3 pasujące kolory, np. krwistą czerwień, granat i czerń. Zwróć uwagę, aby te 3 kolory ze sobą współgrały i tworzyły harmonijną całość.  Pamiętaj o tym, że kluczową rolę odgrywa dobór odpowiednich odcieni.

Kupując meble do domu, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale też na jakość. Niestety, piękne szafki, krzesła czy wersalki nie zawsze służą nam tak długo, jak byśmy sobie tego życzyły. Często zdarza się, że mebel, który zapowiadał się obiecująco, po 2-3 miesiącach zaczyna mieć ślady użytkowania i nie prezentuje się już tak korzystnie, jak na początku. Producent mebli w Krakowie tworzy jakościowe meble, które potrafią przetrwać latami.

Dodaj komentarz