folia

Folia bąbelkowa – czym się kierować przy jej wyborze?

Folia bąbelkowa to produkt, odgrywający znaczącą rolę w naszym życiu. Choć nie przykładamy do tego wagi, jej zastosowanie jest bardzo szerokie i każdy z nas miał z nią w taki czy inny sposób do czynienia. Chcąc wysłać paczkę kurierem – sięgamy po folię bąbelkową. To jeden z najpopularniejszych produktów do zabezpieczenia paczki.

Zalety folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa ma wiele zalet. To materiał, który zrewolucjonizował branżę sprzedaży wysyłkowej. Wykorzystywana jest do wielu celów. Stąd też jej największa zaleta, czyli uniwersalność. Docenia ją wielu ludzi na świecie, ze względu na jej właściwości amortyzacyjne i izolacyjne. Jest elastyczna i odporna na rozdarcia czy rozciąganie. To powoduje, że zyskała popularność w wielu branżach. Pęcherzyki powietrza na folii bąbelkowej pozwalają odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem przedmiot. Umożliwia zabezpieczenie, zarówno dużych, jak i małych przedmiotów. Doskonale sprawdza się przy zabezpieczeniu, akcesoriów kuchennych czy ogrodowych, książek, mebli, szkła czy ceramiki. Nie przepuszcza wody, wilgoci, kurzu ani innych zabrudzeń. Jest doskonałą izolacją termiczną.

Jak wybrać folię bąbelkową?

Przezroczysta folia do pakowania występuje w wielu rozmiarach i rodzajach. Jak wybrać odpowiedni dla nas? Przede wszystkim musimy rozważyć wielkość bąbelków. Mniejsze bąbelki sprawdzą się przy owijaniu mniejszych przedmiotów. Łatwiej dostosowują się do ostrych krawędzi. W przypadku większych ładunków, lepiej wybrać folię o większych pęcherzykach. Zapewni to jeszcze lepszą amortyzację i ochronę. Folia bąbelkowa występuje w wielu różnych długościach. Przed zakupem warto określić, jaka długość będzie dla nas odpowiednia. Mała rolka może nie być odpowiednia, jeśli zabezpieczyć chcemy wiele przedmiotów. Pakując przedmiot o nietypowym kształcie, lepiej owinąć go folią bąbelkową w rolce, niż sztukować kawałki folii pęcherzykowej.

Folia bąbelkowa jest produktem, który przyda się firmom świadczącym wysyłki towarów, jak również osobom, które od czasu do czasu coś wysyłają. Kupując folię, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość produktu.

Dodaj komentarz