Czym są pasy transportujące?

Automatyzacja produkcji jest niezwykle ważna w obecnych czasach, gdyż pozwala na znaczące zwiększenie efektywności danego zakładu produkcyjnego. Nie byłaby jednak możliwa bez specjalnych pasów transportujących. Czym one są, z czego je się wykonuje i gdzie można je zakupić?

W jakim miejscu kupić pasy transportujące?

Aby kupić pasy transportujące, które będą niezwykle użyteczne dla naszej firmy powinniśmy oczywiście znaleźć przedsiębiorstwo specjalizujące się w ich produkcji, a także dystrubucji. Ważne jest by taka firma posiadała szeroki wybór pasów transportujących, które będą wykonane z różnych materiałów, czy też przeznaczone do różnych maszyn.

Wiele maszyn potrzebuje bowiem dedykowanych pasów transportujących. Przykładem są taśmy do szlifierek, które znacząco usprawniają obróbkę drewna z pomocą zautomatyzowanych szlifierek. Inne urządzenia również mogą potrzebować dopasowanych do siebie pasów transportujących.

Czym są pasy transportujące i z czego są one wykonane?

Pasy transportujace, czy też tak zwane taśmy to specjalny materiał służący do urządzeń, które pomagają w transporcie. Wykonuje się je z różnych materiałów, lecz ich konstrukcja jest bardzeij rozbudowana. Każda taśma transportująca mozę się bowiem składać aż z siedmiu warstw. Znajdziemy wśród nich przede wszystkim folię antystatyczną. Materiały używane do konstrukcji to z kolei PCV, PU, PO, PES, NBR, czy też EPDM.

Od materiału wierzchniego zastosowanego na stronie transportowej pasa transportującego zależy to, gdzie można go wykorzystać. Na przykład taśmy z PCV powinny pracować jedynie w temperaturach od -10 do 80 stopni w skali Celsjusza. Taśmy wykonane z PU, czyli z poliuretanu mogą jednak operować nawet w temperaturach, które wynoszą od 30 do 100 stopni, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdzają się w skrajnych warunkach, które potrafią występować w zakładach produkcyjnych. Taśmy z PO, czyli z Poliolefiny są używane w przemyśle drzewnym, czy też tytoniowym, gdyż są odporne na klej i dopuszca się je do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Dodaj komentarz