tabletki na cellulit

Cellulit – tabletki na cellulit. Jakie suplementy i tabletki na cellulit wybrać?

Cellulit to schorzenie, które bardzo często dotyka panie. Najczęściej pojawia się on w miejscach takich jak uda, piersi czy w okolicach brzucha. Tam, gdzie widoczne są ogniska choroby, skóra jest grudkowata, włóknista oraz pomarszczona. Z tego względu cellulit nazywa się pomarańczową skórką.

Dlaczego powstaje cellulit?

Do najważniejszych przyczyn powstawania cellulitu zaliczamy:

 • wady postawy, które powodują skrzywienie kręgosłupa,
 • palenie papierosów w sposób nałogowy,
 • siedzący tryb życia – brak ruchu,
 • zbyt duża ilość cukru oraz soli,
 • zbyt duża ilość estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu,
 • ubieranie zbyt obcisłych ubrań

Sposoby na cellulit

Sposobów na zwalczanie cellulitu jest bardzo dużo. Jednym z nich są tabletki na cellulit. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju terapię, należy pamiętać że nadmierne ich stosowanie może spowodować zbyt duże obciążenie wątroby. Dodatkowo warto zwracać uwagę na skład kupowanych medykamentów oraz zaopatrywać się w nie w renomowanych aptekach. Zadaniem tabletek na cellulit jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego, co powoduje proces lipolizy czyli rozpadu tkanki tłuszczowej do takiej postaci, w której tłuszcze będą mogły być wydalone z organizmu. Inne skuteczne tabletki na cellulit poprawiają mikrocyrkulację krwi oraz limfy, co powoduje że rozłożenie komórek tłuszczowych w prawidłowy sposób oraz usunięcie zalegających toksyn z organizmu. Z kolei jeśli trapi nas cellulit wodny tabletki również nam pomogą, bowiem tabletki na cellulit wodny eliminują z organizmu nadmiar zgromadzonej wody oraz toksyn zawartych wraz z nią.

Przeciwwskazania do zażywania tabletek na cellulit

Tabletek na cellulit nie powinny stosować osoby poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Dodatkowo tabletek nie powinny zażywać osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku.

Jakie składniki powinny zawierać tabletki na cellulit?

Każda grupa tabletk zawiera inne składniki w zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Jeśli interesuje nas spalenie tkanki tłuszczowej, tabletki powinny zawierać:

 • wyciąg z morszczynu – odpowiada za stymulowanie przemiany materii oraz ułatwianie spalania tkanki tłuszczowej,
 • olej rybi – zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, pobudzające metabolizm.
 • zielona herbata – odpowiada za przyspieszenie procesu redukcji komórek tłuszczowych.

Jeśli interesuje nas pobudzenie cyrkulacji krwi, tabletki powinny zawierać:

 • olej z ogórecznika – jego stosowanie wpływa na prawidłową cyrkulację krwi w skórze oraz dostarcza jej komórkom niezbędny tlen;
 • wyciąg z wąkrotki azjatyckiej – odpowiada za wspomaganie krążenia krwi oraz limfy w organizmie, co zapobiega odkładaniu się komórek tłuszczowych. Poprawia również kondycję włókien kolagenowych. Zapobiega też ich rozwarstwianiu się;
 • wyciąg z nasion winogron – jest to źródło przeciwutleniaczy, chroniących komórki skóry przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Działa też w sposób ochronny na naczynia krwionośne;
 • wyciąg z czerwonej herbaty – odpowiada za poprawę krążenia podskórnego i zmniejszenie opuchlizny.

Tabletki antykoncepcyjne, a cellulit

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w wielu przypadkach prowadzi do powstania niechcianego przez kobiety cellulitu. Dlatego też warto zawczasu wyposażyć się w niezbędne środki do jego zwalczania. Na przykład w tabletki, których działanie w sposób wszechstronny i dokładny zostało powyżej opisane i wyjaśnione.

Podsumowanie

Zanim zaopatrzymy się w tabletki zwalczające cellulit, warto dokładnie sprawdzić skład kupowanych specyfików oraz kupować je w miejscach wzbudzających nasze zaufanie. Jeśli narzekamy na cellulit tabletki na pewno w jakiś sposób nam pomogą.

Dodaj komentarz