Jak wybrać implanty zębów? Co warto wiedzieć?

Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest brak uzębienia, oprócz tego, że estetycznie może to sprawiać dyskomfort to również będzie, to miało swoje zdrowotne konsekwencje. Implanty zębowe różnią się od popularnych mostów czy protez tym, że są stałe i nie trzeba ich wyjmować ani dbać o nie tak jak o wcześniej wspomniane protezy i mosty. Jakie są ich kolejne zalety i co warto o nich wiedzieć więcej? Wszystko poniżej.

Dlaczego implanty to najlepszy możliwy wybór?

Implanty to najlepszy wybór na zastąpienie braku uzębienia z kilku powodów. To, że są trwałe, już wiadomo, ale powoduje to ciekawą zaletę, o której się rzadko mówi, do takiego implantu można się przyzwyczaić aż w taki sposób, że całkowicie się zapomni o jego istnieniu, jest to jedyna opcja zastąpienia zęba w stomatologii właśnie w taki sposób. Warto jest zastąpić brak zęba implantem nie tylko ze względów estetycznych, chodzi tutaj również o zdrowie, zęby potrafią się przesuwać, co może wysuwać do przodu szczękę takiej osoby, wysunięta szczęka to nie jest efekt pożądany, a dodatkowo wpływa na postarzenie wyglądu. Oprócz tego, że szczęka się wysuwa to kolejne zęby przez to, że się przesuwają, również mogą wypadać i wtedy nie ma się już z jednym zębem do czynienia a z kilkoma. Na implanty zębów warto się zdecydować, ale przede wszystkim warto wybrać doświadczoną firmę na rynku, która zajmuje się implantami zębów w Poznaniu.

Dlaczego implanty tytanowe są lepszy od protez?

Ogólnikowo można przyjąć, że implanty tytanowe są lepsze od protez i mostów, ale zależy to również od pacjenta, dlatego najlepiej udać się do specjalistów, którzy zajmują się  implantami zębowymi w Poznaniu i zagwarantują diagnostykę, która pozwoli podjąć odpowiednie kroki, aby odzyskać swój pełny uśmiech. Gabinet oferuje implanty, które doskonale zastąpią utracone zęby nie tylko pod względem wyglądu, ale także pod względem pielęgnacji i higieny. Implanty są wytwarzane z takich materiałów, aby były odporne na różnego rodzaju kwasu występujące w żywności, dlatego warto, jest właśnie nimi zastąpić miejsce po naturalnych zębach.

Dodaj komentarz