wozek masztowy

Wózki elektryczne masztowe – czym się charakteryzują?

Wózki elektryczne masztowe są nieodłącznym elementem każdej przestrzeni magazynowej. To właśnie te maszyny odpowiadają za przenoszenie, rozładunek czy załadunek palet. Dzięki wózkom masztowym praca magazyniera stała się bardziej zautomatyzowana i łatwiejsza w wykonaniu. Jakie są najważniejsze cechy elektrycznego wózka podnośnego?

Co to są wózki elektryczne masztowe?

Wózki elektryczne masztowe to maszyny, które służą głównie do podnoszenia oraz przewożenia towarów. Zazwyczaj wykorzystuj się je przy magazynowym załadunku oraz rozładunku palet. Ze względu na przeznaczenie wózek masztowy często określa się także jako wózek podnośny lub paletowy (potocznie paleciak).

Machinom z systemem podnośnikowym czasami przypisuje się też nazwę sztaplarka. Ta przeznaczona jest do przenoszenia produktów (w tym również palet) i układania ich w stosy.

Jakie właściwości mają elektryczne wózki masztowe?

Wózki paletowe są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Maszyny te potrafią unieść załadunek o masie sięgającej nawet 2 000 kg. Wszystko zależy jednak od modelu wózka. Oprócz możliwości uniesienia ciężkich materiałów paleciaki wyróżniają się także ergonomiczną formą.

Wózki masztowe mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i dzięki temu mogą zmieścić się nawet w wąskich alejkach magazynów. Oprócz tego elektryczne wózki masztowe cechuje także spora uniwersalność. Ich konstrukcja sprawia, że z łatwością mogą zmienić się w stół podnośny.

Dodatkowo paleciaki wyposażone są we wszelkie mechanizmy zabezpieczające magazyniera podczas pracy.

Gdzie kupić elektryczne wózki masztowe?

Elektryczne wózki masztowe dostępne są w sklepach, które zajmują się sprzedażą maszyn do pracy na magazynie. W takich hurtowniach można też kupić ręczne wózki masztowe, ciągnik elektryczny czy też części do sztaplarek takie jak opony lub filtry oleju silnikowego.

Wózki elektryczne masztowe to specjalistyczne maszyny, bez których praca w hali magazynowej byłaby o wiele trudniejsza. Funkcjonalność paleciaków pozwala na usprawnianie rozładunku i załadunku towarów.

Dodaj komentarz