tacki papierowe

Tacki papierowe – czym się charakteryzują?

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu korzystał z tacek papierowych, np. jedząc coś w przydrożnym barze. Te funkcjonalne tacki mogą mieć różne rozmiary i często są po prostu białe lub w kolorze papieru pakowego. Prezentują się ekologicznie i takie są. Dzięki nim nie trzeba posługiwać się plastikowymi talerzykami.

Najważniejsze cechy, jakie wyróżniają tacki papierowe

Jedną z charakterystycznych cech, jakie mają tacki papierowe, jest ich jednorazowość. W przypadku wykorzystania do żywności suchej mogą „przeżyć” trochę dłużej, ale w kontakcie z wilgotnym jedzeniem powoli się niszczą. Wytrzymują akurat tyle, ile trwa zabranie ze sobą dania na wynos i skonsumowanie go.

Większość tacek nie posiada pokrywy. Są to po prostu rozwiązania przypominające talerzyk, mogą mieć owalny lub prostokątny kształt. Można spotkać się z bardzo estetycznie wykończonymi tackami, zawierającymi ozdobne desenie oraz logo producenta.

Wysoka jakość czy niska cena – opakowania na wynos

Większość tacek papierowych kosztuje bardzo niewiele. Przygotowując tego rodzaju naczynia jednorazowe producent uwzględnia bowiem to, że będą się one sprzedawały raczej w ilościach hurtowych. Woli więc obniżyć koszt i zyskiwać na dużej sprzedaży. Dzięki temu można zapewnić opakowaniom na wynos wyższą jakość.

Niektóre papierowe opakowania zużywa się wolniej, ale ich cena jest adekwatnie wyższa. Wśród nich są burger boxy i noodle boxy, kubeczki na kawę, lunch boxy itd. W tym przypadku kupuje się ich również dość dużo, ale mniej niż tacek czy talerzyków. Są trwalsze, ale po zużyciu również można je bez problemu wyrzucić do kosza.

Opakowania eko na obiady i inne dania na wynos

Tacki papierowe o różnych kształtach można wykorzystać do serwowania obiadu w plenerze. Niekiedy używane są nawet na eleganckich przyjęciach weselnych, choć wtedy nie są to raczej proste tacki, a bardziej wymyślne w formie. Są obowiązkowe na wszelkich imprezach w stylu eko.

Podsumowując, użycie tacek papierowych obecnie jest dość duże i dzięki temu środowisko jest mniej zanieczyszczone. Cechuje je wysoka uniwersalność, dość dobra trwałość i estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz