Styl eko – aranżacyjny hit roku 2022 – jak go wprowadzić do mieszkania?

Moda na bycie eko nie mija i niewiele wskazuje na to, aby miało się to w jakikolwiek sposób zmienić. Bycie eko, to nie tylko zdrowy styl życia i poszanowanie do wszystkiego, co naturalne, ale także wprowadzanie takich zasad do wnętrz mieszkań i domów. Z myślą o tym powstał styl eko, który można z powodzeniem powiedzieć, jest najmodniejszym stylem aranżacyjnym 2022. Czym się charakteryzuje i jak go wprowadzić do swoich mieszkań? Podpowiadamy.

Styl ekologiczny – czym się charakteryzuje

Styl eko to przede wszystkim ukłon w kierunku środowiska naturalnego. W praktyce oznacza to maksymalne wykorzystanie potencjału, jaki daje natura. Należy więc przede wszystkim stawiać na naturalne materiały takie jak drewno i bambus – to właśnie one pochodzą z łatwo odnawialnych źródeł. Na pewno nie może znaleźć się miejsce w naszych wnętrzach dla tworzyw sztucznych, które prowadzą do degradacji środowiska naturalnego. Bardzo ważną rolę w stylu ekologicznym odgrywa ochrona energii – a mianowicie energooszczędność. Istotna kwestia to racjonalne zużywanie wody. Ważne jest więc aby stawiać na nowoczesne technologie wpisujące się w tego rodzaju założenia – na przykład lampy LED. Wykorzystujmy także maksymalnie światło dzienne.

Styl eko we wnętrzach – top trendy 2022

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz urządzonych w stylu eko, to trzeba stawiać przede wszystkim na potencjał bieli. Oznacza to, że można wprowadzić ją do wszystkich pomieszczeń, a zwłaszcza do pokoju dziennego. Można ją wykorzystać na ścianach, podłogach czy też framugach okien. Ważne jest to, że barwa to mocno rozświetla wnętrze, można ją wykorzystać zwłaszcza w tych, które są słabo nasłonecznione. Kolejne pożądane kolory, to barwy ziemi – drewna, cegły, a nawet kamienia czy gliny. Pamiętajmy także o mocy zieleni, o piaskowych orchacz czy też szalenie modnych gołębich błękitach.

Styl eko kocha naturalne materiały

Styl eko bardzo lubi wszystko, co naturalne, stąd też nie może w nim zabraknąć naturalnych materiałów. Wśród nich bardzo ważną rolę odgrywa już wspomniane drewno. Może pojawić się ono zarówno na podłogach, jak i na ścianach – w wersji kolorystycznej jaka nam odpowiada. Niektórzy decydują się na bieloną, co jest strzałem w dziesiątkę. Do tego cegły, glina, a może naturalny kamień? Jest w czym wybierać. Z ich pomocą stworzymy niebanalną dekorację obok której nie można będzie przejść beznamiętnie.

Dodaj komentarz