Różnego rodzaju uszczelki pełnią ważną funkcję w niezbędnych dziedzinach życia przeciętnego człowieka. Ze względu na istotę ich wykorzystania muszą spełniać pewne wymogi, które dotyczą wysokiej jakości materiałów. Guma porowata spełnia wymagania wielu osób. Jakie zastosowanie takiego produktu można odnaleźć w praktyce?
Czym jest guma porowata?
Guma porowata jest materiałem niezwykle wytrzymałym, który zapobiega wchłanialności wody. Dzięki temu często służy do produkcji uszczelek mikroporowatych. Zapewnia także skuteczne uszczelnienie przed hałasem, a także ewentualnym kurzem oraz pyłem. Przyjmuje różne wymiary oraz kształty, dzięki czemu można ją wykorzystywać w przemyśle, lecz nie tylko.
Taki typ gumy jest niezwykle sprężysty, odporny na działanie wszelkich warunków atmosferycznych czy promieniowania ultrafioletowego. Ściskanie i starzenie się nie zmienia kształtu oraz właściwości tego produktu. Dostępna jest w różnych twardościach oraz gęstościach. Na rynku można znaleźć wersję z częściowo otwartymi komórkami. Producent profili gumowych bardzo często przewiduje w swojej ofercie gumę porowatą do uszczelniania wentylacji, a także drzwi oraz bram.
Guma porowata i jej zastosowania
Krąg zastosowań gumy porowatej jest niezwykle szeroki i co najważniejsze – można ją wykorzystać w każdym gospodarstwie domowym. Dobrze sprawdzi się przy izolacji cieplnej, akustycznej czy przeciwdrganiowej. Również przemysł antypoślizgowy na tym zyskuje, ponieważ specjalna struktura materiału pozwala na nie przesuwanie się konkretnych przedmiotów.
Dzięki wysokiej odporności na skrajnie niskie oraz wysokie temperatury może być wykorzystywana o każdej porze roku. Jest także łatwa w montażu. Można ją zamocować za pomocą taśm samoprzylepnych lub specjalnego kleju. Właściwości samogasnące pozwalają na ograniczenie rozprzestrzeniania się ewentualnego ognia. Elastyczna forma jest przydatna w przypadku konieczności docięcia jej do konkretnej przestrzeni. Każdy klient odnajdzie konkretny model, który spełni jego oczekiwania.