skup zlomu

Skup metali kolorowych – jak go otworzyć?

Planujesz otwarcie skupu metali kolorowych? Może być to naprawdę dobry pomysł! Sprawdź, jak do takiego przedsięwzięcia należy się przygotować krok po kroku.

Otwarcie skupu metali kolorowych a otwarcie innego skupu złomu – czy istnieje jakaś różnica?

Jeżeli po głowie przychodzi ci otwarcie skupu złomu, z pewnością chociaż przez chwilę zastanawiałeś się, nad jakimi metalami najlepiej jest się pochylić i czy pod kątem kwestii formalnych występują pewne różnice. Oczywiście chcąc otworzyć skup metali kolorowych nie będziesz mógł przyjmować odpadów żelaznych i żeliwnych, lecz z drugiej strony pozwala ci on na kupowanie i przetwarzanie wszystkich innych odpadów metalowych. Rozwiewając jednak wątpliwości – niezależnie od tego na jaki typ skupu złomu postawisz, regulacje prawne są takie same.

Otwarcie skupu metali kolorowych krok po kroku

Zanim na dobre otworzysz swój skup złomu, konieczne będzie przez przejście kilku poważnych kroków formalnych. W pierwszej kolejności konieczne będzie uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie takiej działalności, a to zależy od tego, jak wygląda plan zagospodarowana przestrzennego, a także stan środowiska dookoła. Jeżeli otrzymamy zielone światło, musimy zgłosić naszą działalność do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz do ZUS-u, wyrobić sobie specjalną pieczątkę, otworzyć konto w banku i… nie, to nie wszystko.

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest uzyskanie w urzędzie miasta czy gminy pozwolenia na zbieranie odpadów i transport złomu, a następnie konieczny będzie zakup odpowiedniego pojazdu, który będzie w stanie przewozić złom, oraz wyrobienie zezwolenia na zawód przewoźnika. Tak naprawdę dopiero w tym momencie kończą się formalności prawne – teraz musimy stworzyć odpowiednią halę, gdzie składowany będzie złom, ustalić cennik, zatrudnić pracowników, a także stworzenie odpowiedniej reklamy i stworzenie swoich wirtualnych wizytówek, by być na przykład widocznym w wyszukiwarkach!

Dodaj komentarz