Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty – co warto wiedzieć?

Śnieżnobiały uśmiech w stylu gwiazd Hollywood to najlepsza wizytówka dla każdego człowieka. Zdarza się jednak, że nasze zęby z natury są pozbawione białych tonów, a ponadto są nieustannie narażone na szereg szkodliwych czynników, które przyczyniają się do powstawania nieestetycznych plam i przebarwień. Nie trzeba jednak porzucać marzeń o idealnym uśmiechu – z pomocą przychodzi zabieg wybielania zębów. Choć większość z nas sięga po domowe metody oczyszczania i wybielania zębów, warto dowiedzieć się czegoś więcej o wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Czy wybielanie zębów domowymi metodami daje równie skuteczne efekty jak zabiegi higieniczne jak w gabinecie stomatologicznym? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, zakresu i genezy powstających przebarwień czy też stosowanych preparatów. Można być jednak pewnym, że wizyta u stomatologa pozwala walczyć z przebarwieniami i plamami na zębach bardziej kompleksowo, eliminując przyczynę problemu. Domowe metody co prawda pomagają wybielić zęby, jednak pragnąc osiągnąć długotrwały efekt warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów u specjalisty.

Wybielanie zębów u dentysty – system PrevDent

Usuwanie przebarwień i głęboko osadzonych w płytce nazębnej plam w gabinecie stomatologicznym jest znacznie bardziej bezpieczne i skuteczniejsze niż wybielanie zębów domowymi metodami. Zabieg higieniczny wykonywany jest w sterylnych warunkach, z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod stosowanych w stomatologii estetycznej.

Zobacz także: https://gazeta-polska.pl/bruksizm-jak-leczyc-zgrzytanie-zebami/

Warszawska klinika Estetycznej Ortodoncji i Implantologii stosuje innowacyjnysystem wybielania PrevDent, który pozwala nie tylko uzyskać śnieżnobiały kolor zębów, ale również dokonać zabiegu remineralizacji szkliwa, a także zmniejszyć ich nadwrażliwość. Skuteczność metody PrevDent CrWR w dużej mierze zawdzięczamy zastosowaniu w niejnano-hydroksyapatytu, który przyczynia się do wyraźnie lepszej kondycji uzębienia. Efekty zabiegu wybielania mogą utrzymywać się nawet do 5 lat, choć przy niestosowaniu się do higienicznego trybu życia (palenie tytoniu, picie kawy czy czerwonego wina), zęby stracą swoją biel znacznie szybciej.

Wybielanie zębów w gabinecie – pozostałe metody

System wybielania PrevDent to nie jedyny zabieg stomatologiczny, który pomaga przywrócić zębom ich śnieżnobiały kolor. W stomatologii estetycznej bardzo często stosuje się również metodę BEYOND. Sposób ten polega na zastosowaniu żelu wybielającego zawierającego utleniacz, który uaktywnia się pod wpływem działania specjalnej lampy BEYOND. Do rozjaśniania zębów w gabinecie stomatologicznym używa się również wybielanie nakładkowe czy wybielane kosmetyczne.

One thought on “Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz