Automatyczna skrzynia biegów

Jakie są zalety automatycznej skrzyni biegów?

Automatyczne skrzynie biegów bywają marzeniem kierowców dla których zmiana biegów nie należy do przyjemności. Mowa zwłaszcza o tych, którzy często jeżdżą zakorkowanymi ulicami dużych miast, ale i tych dla których długie trasy są przyjemnością lub po prostu koniecznością. Wielu z nich decyduje się więc na zakup samochodu wyposażonego w tak zwany ,,automat”. Jakie są zalety posiadania automatycznej skrzyni biegów? Podpowiadamy.

Samochody wyposażone w automatyczną skrzynię biegów stają się coraz bardziej popularne. Nie bez znaczenia pozostaje jednak jej przemyślany wybór, jeśli chcemy, aby eksploatacja przebiegała w sposób komfortowy i możliwie jak najmniej awaryjny. Zanim zdecydujemy się na konkretny model trzeba wziąć pod uwagę zarówno plusy jego posiadania, jak i wady. Najważniejsze jest to, aby zdać sobie sprawę, że jak wszystko w naszym aucie, także i wspomniane skrzynie po prostu mogą się zepsuć. Często wiąże się to niestety ze sporymi kosztami. Tutaj więc ogromnie ważne jest to, aby zdecydować się na współpracę z doświadczonymi specjalistami. Serwis automatycznych skrzyń biegów ma więc tutaj bardzo duże znaczenie. Po pierwsze jeśli chodzi o diagnostykę, a po drugie zaproponowanie rozwiązań w możliwie jak najbardziej przystępnych cenach. Przykładem takiego serwisu jest ten: http://renz.pl/.

Zalety automatycznych skrzyń biegów

Do jednej z największych zalet jaką wymieniają kierowcy należy to, że automatyczna skrzynia biegów nie wymaga pracy manualnej czyli po prostu operowania dźwignią zmiany biegów. W znacznym stopniu bardzo ułatwia to prowadzenie auta z uwagi na fakt, że kierowca nie musi się po prostu skupiać na zmianie biegów, a co za tym idzie, w większym stopniu skupić się na sytuacji jaka ma miejsce na drodze. Kolejna zaleta to brak pedału sprzęgła. Z uwagi na fakt, że bieg jest wybierany automatycznie, kierowca do prowadzenia auta używa wyłącznie prawej nogi, aby nacisnąć pedał gazu lub hamulec.

Zobacz także: http://wmediach.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-jak-uzywac-ja-w-prawidlowy-sposob/

Wspomniane zalety bardzo mocno przekładają się na to, że kierowca może być zdecydowanie bardziej skoncentrowany na jeździe. Jest to ogromnie ważne zwłaszcza w trasie. Jest także pomocne w czasie, kiedy stoimy w korku, bez obaw, że samochód zgaśnie podczas ruszania czy hamowania. Automatyczna skrzynia biegów zapewnia także to, że nie dochodzi do tak zwanych szarpnięć w trakcie, kiedy bieg jest zmieniany. Kierowcy doceniają ją także w momencie, kiedy są zmuszeni wjeżdżać pod górę.

One thought on “Jakie są zalety automatycznej skrzyni biegów?

Dodaj komentarz