Obudowa kominka

Obudowa kominka z blachy

Nowoczesne kominki bardzo często montowane są np. w salonach, które w dużej mierze pełnią rolę największego pokoju dziennego, a także pomieszczenia reprezentacyjnego. Kominki mają ogromny potencjał grzewczy, a także potencjał dekoracyjny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, jak blacha otrzymamy spektakularny efekt.

Jeżeli decydujemy się na aranżację salonu w nowoczesnym stylu to zdecydowanie musimy brać pod uwagę fakt konieczności wykonania odpowiedniego projektu oraz wykorzystania materiałów budowlanych oraz dekoracyjnych, które spełnią oczekiwana i nadadzą salonowi odpowiedniego wyglądu. Chodzi tu nie tylko o podłogi czy ściany, ale również oświetlenie, zasłony, firany, meble. Ogromną rolę w prezentacji salonu odgrywa kominek. Na szczęście jego możemy również aranżować w odpowiedni sposób, wykorzystując między innymi nowoczesną blachę.

Blacha do wykorzystania na kominek

Nowoczesny kominek wcale nie musi przypomina klasycznego, który składa się z wkładu kominkowego obudowanego profilami oraz zabudowanego płytą gipsowo-kartonową. Producenci materiałów budowlanych oferują bowiem szereg rozwiązań, które pomogą w nowoczesnej dekoracji kominka. Możemy tu mieć do czynienia z betonem architektonicznym, farbami dekoracyjnymi, tynkami mineralnymi, a także blachą dekoracyjną. To właśnie ten ostatni materiał zdecydowanie w ciągu ostatnich lat zyskał na popularności.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/nietypowe-linie-produkcyjne-gdzie-zamawiac-nietypowe-elementy/

Jak wykonać taką obudowę?

Potrzebny jest oczywiście projekt, na podstawie którego dokonamy aranżacji. Konstrukcja wykonywana jest oczywiście w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem profili aluminiowych, wełny, a także płyt gipsowo-kartonowych ognioodpornych. Wybrany rodzaj blachy najlepiej po prostu nakleić na płytę przy pomocy odpowiedniego kleju. Takie rozwiązanie gwarantuje skuteczność konstrukcji, jest stabilność oraz fakt, że przez wiele lat zachowa oryginalne parametry.

Dekoracja z blachy

Oczywiście blacha musi być w odpowiedni sposób przygotowana. Choć sama możne być dekoracyjna (np. perforowana, młotkowana) to należy wykonać chociażby specjalne otwory na kratki wentylacyjne. Przy pomocy takiej usługi, jak wycinanie laserem możemy również bez żadnego problemu wyciąć w arkuszu dowolne kształty lub zmienić całkowicie kształt blachy, wycinając np. obrysy, kształty imitujące różne przedmioty, rośliny.

One thought on “Obudowa kominka z blachy

Dodaj komentarz