Wypad na ryby

Jesienny wypad na ryby. Co będzie nam potrzebne?

Łowienie ryb to dla wielu osób prawdziwa pasja, którą mogą realizować przez cały rok, również jesienią. Niższa temperatura, deszcz oraz szybko zapadający zmrok wymagają jednak stosowania innego sprzętu. Warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.


Każdy z nas ma jakieś hobby. Wiele z nich jest jednak przekazywanych z pokolenia na pokolenie – tak jest w przypadku chociażby wędkarstwa, które w Polsce ma przecież ogromną tradycję.

Patrząc z pespektywy kilku lat na pewno zmieniło się (na bardzo duży plus) wyposażenie dla wędkarzy. Mamy do czynienia z dużo lepszymi wędkami, które są lżejsze, bardziej odporne na zabrudzenia, pękanie, działanie niekorzystnych warunków, a także pozostałym osprzętem. Dużo lepsze są również żywe przynęty wędkarskie. Wszystko to sprawia, że wędkowanie niezależnie od pory roku jest przyjemne. Co przede wszystkim trzeba mieć na rybach jesienią?

Żywe przynęty wędkarskie


Najlepszym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy bardzo dobrej i przede wszystkim naturalnej przynęty jest zastosowanie właśnie tej żywej. Szeroki wybór naturalnych przynęt znajdziemy w firmie Liwi https://www.liwi.pl/. Do wyboru mamy robaki białe, robaki kolorowe, rosówki, dżdżownice oraz wiele innych. Przynęty żywe są świetnym rozwiązaniem pozwalającym na skuteczny połów. Jednocześnie mamy pewność, że ryby nie będą karmione przynętą, która nie jest zdrowa, zawiera liczną chemię.

Zobacz także: https://infopoint.pl/3-najwazniejsze-rzeczy-jakie-powinnismy-miec-na-rybach/

Oferta zdecydowanie pozwala na dopasowanie przynęty do rodzaju ryby.

Odzież przeciwdeszczowa i ocieplana


Warto pamiętać o tym że w ciągu dnia, w porze jesienno-zimowej musimy się liczyć z tym, że będziemy mieli do czynienia z różnymi, często szybko zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Dlatego wybierając się na ryby trzeba pamiętać o tym, aby mieć:

– dobrej jakości ocieplanych butach,
– odpowiednich skarpetach,
– długich spodniach, mogą być ocieplane,
– odpowiedniej bluzie,
– płaszcz przeciwdeszczowy,
– szalik oraz czapkę, ewentualnie kapelusz,
– rękawiczki.

Ciepły posiłek, jedzenie, latarka


W trudnych warunkach, a takie właśnie często panują na rybach warto mieć pod ręką suchy prowiant, kanapki, ciepłą zupę (w odpowiednim naczyniu) oraz kawę oraz herbatę. Dodatkowo lepiej wyposażyć się w sprawną latarkę, która umożliwi poruszanie się po zmroku lub wczesnym rankiem. Wszystko to sprawi, że wyprawa na ryby będzie bezpieczna i udana.

One thought on “Jesienny wypad na ryby. Co będzie nam potrzebne?

Dodaj komentarz