prace porzadkowe

O co należy zadbać organizując w naszym obiekcie prace porządkowe?

Utrzymanie porządku i właściwego poziomu higieny w dużych obiektach, odwiedzanych przez sporą liczbę osób, jest dość dużym wyzwaniem. Zarówno w restauracjach i hotelach, ale też w placówkach medycznych i zakładach produkcyjnych bardzo dużo wysiłku i dobrego planowania musimy włożyć w to, by zarówno sale sprzedażowe, konsumpcyjne, dla chorych, jak i magazyny oraz sanitariaty zawsze prezentowały właściwy poziom, były bezpieczne i komfortowe dla klientów i pracowników.

Dobry plan to podstawa przy pracach porządkowych

Każdy, kto w pracy zarządza większym obiektem, zdaje sobie sprawę, że nie jest to zadanie proste. Nawet w domu, gdzie z pomieszczeń korzysta maksymalnie kilka osób, sprzątnie wydaje się nie mieć końca. Dlatego w każdym miejscu, gdzie dziennie bywa setka, a nawet więcej osób, utrzymanie porządku wymaga dobrej organizacji pracy oraz stosowania profesjonalnych środków czystości. O pierwszy aspekt musisz zadbać sam, przy drugim nieocenioną pomocą będzie współpraca z hurtownią środków czystości Higiena24.com. Z ich ofertą wyposażysz w najlepszą chemię i artykuły higieniczne zarówno gastronomię, jak i placówki medyczne czy zakłady produkcyjne. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w jednym miejscu, a przejrzysty sklep online umożliwia zrobienie wygodnych zakupów o każdej porze, nie wychodząc z biura.

Jasne i zwięzłe procedury powinny wyczerpywać wszystkie zlecone pracownikom czynności

Bardzo ważne jest, by przygotować jasne, zrozumiałe i wyczerpujące procedury dotyczące utrzymania czystości w każdym pomieszczeniu. Twoi pracownicy muszą być dobrze przeszkoleni co, kiedy i jakimi środkami należy robić. Nie można liczyć na to, że każda osoba będzie wykonywać poszczególne czynności po swojemu, ponieważ kluczem do sukcesu w tej kwestii jest dojście do pewnego poziomu standaryzacji, który zapewni spójność odbioru Waszej placówki, ale także usystematyzuje pracę. Poszczególne pomieszczenia powinny zatem mieć przygotowane dedykowane dla siebie jasne procedury opisujące wymagane czynności porządkowe, częstotliwość ich wykonywania oraz wymagane środki. Jednym z najbardziej newralgicznych pomieszczeń w każdym miejscu o dużym natężeniu ruchu jest łazienka i toaleta. Sanitariaty wymagają wyjątkowej czujności, by zawsze lśnić czystością i być dla naszej placówki odpowiednią wizytówką.

wyposazenie sanitarne

Papier toaletowy, mydła w płynie i płyn to toalet – niezbędnik każdego sanitariatu

Łazienki i toalety w dużych obiektach muszą być sprzątane często, regularnie i dobrymi środkami czystości. Do tego niezbędne jest zapewnienie korzystającym z nich osobom właściwych artykułów higienicznych. W sklepie online Higiena24.com znajdziesz wysokiej jakości mydła w płynie oraz papiery toaletowe, które uczynią korzystanie z łazienek komfortowym. W zależności od swoich potrzeb możesz wybierać pośród bardzo wielu rodzaju ręczników papierowych, papierów, płynów do toalet i mydeł w płynie. Higiena rąk pełni bardzo ważną rolę w utrzymaniu czystości, ale co za tym idzie, zdrowia i bezpieczeństwa. Częste i dokładnie mycie rąk jest kluczowe dla ochrony przed bakteriami i wirusami, dlatego w naszych łazienkach nigdy nie może zabraknąć dobrego mydła w płynie.

Dodaj komentarz