fotowoltaika

Fotowoltaika – sprawdź, dlaczego staje się tak bardzo popularna

W ciągu niespełna dekady energia słoneczna stała się jednym z najszybciej rozwijających się źródeł wytwarzania energii elektrycznej. Jak do tego doszło? Oto kilka czynników, które miały na to wpływ.

Systemy fotowoltaiczne sprawdzają się w każdym klimacie

Fotowoltaika sprawdza się w każdych warunkach i klimacie, także w najzimniejszych i najciemniejszych miejscach na Ziemi, gdzie wiele innych form energii odnawialnej nie ma racji bytu – tłumaczy pracownik fotowoltaika w Krakowie. Nic więc dziwnego, że systemy fotowoltaiczne wykorzystywane są niemal wszędzie – od słonecznej Arizony, gdzie znajduje się największa na świecie elektrownia słoneczna, aż po Alaskę, gdzie prawie jedną czwartą energii elektrycznej wytwarza się ze źródeł odnawialnych – w dużej części za pomocą fotowoltaiki.

Nie ma więc przeszkód, aby wykorzystać fotowoltaikę również w Polsce, nawet jeśli liczba słonecznych dni nie jest największa.

Fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za prąd

Energia słoneczna to doskonała inwestycja, ponieważ przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim energia słoneczna jest odnawialna, więc nigdy nie zabraknie Ci prądu, który może wyprodukować Twój system. W rezultacie możesz znacząco obniżyć swoje rachunki za prąd – nie ma przy tym znaczenia, czy prowadzisz gospodarstwo domowe, czy zarządzasz firmą.

Zobacz również: kominki Spartherm w Krakowie

Ile można zaoszczędzić, dzięki fotowoltaice? Wszystko oczywiście zależy od bieżącego zużycia energii, wielkości samej instalacji oraz nasłonecznienie. Szacuje się jednak, że oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent w skali roku. To bardzo dużo, zważywszy na to, w jakim tempie rosną ceny prądu.

Jest obecnie najtańsza w historii

Ceny ogniw fotowoltaicznych spadają i dzięki temu cała branża przeżywa prawdziwy rozkwit. To wspaniała wiadomość dla każdego, kto chce wykorzystać energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej.

Obecnie koszty montażu systemu fotowoltaicznego są najniższe w historii – przy jednoczesnym wzrośnie wydajności. Oznacza to więcej możliwości dla każdego, kto chce wprowadzić zieloną energię do swojego domu lub firmy.

Dodaj komentarz