Loreal

L’Oréal – firma, która mówi coś każdej kobiecie

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm kosmetycznych na świecie. Jej produkty znajdziesz właściwie w każdym kraju. Zawsze możesz zbyć też pewny, że L’Oréal to doskonałe składniki, właściwe proporcje i jakość, której potrzebujesz. Jak rozwijała się firma, która dziś jest jednym z liderów kosmetycznego rynku?

Założenie i pierwsze lata działalności

Eugène Paul Louis Schueller. Tak nazywa się osoba, która stoi za założeniem jednej z największych dziś marek w branży kosmetycznej na świecie. Młody francuski chemik niemieckiego pochodzenia opracował formułę farby do włosów o nazwie Oréale. Schueller sformułował i wyprodukował własne produkty, które następnie zdecydował się sprzedać paryskim fryzjerom. 31 lipca 1919 roku Schueller zarejestrował swoją firmę jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux, czyli w skrócie firmę farbującą włosy w sposób bezpieczny.

Wiodącymi zasadami firmy, która ostatecznie przekształciła się w L’Oréal, były badania i innowacje nad produktami mającymi pomóc dbać o urodę. W 1920 roku firma zatrudniała trzech chemików. W 1950 roku zespół liczył już 100 osób, a do 1984 liczba ta wynosiła już 1000. To i tak jeszcze nic. Dziś jest ich prawie 82 tysiące.

Szybki rozwój firmy

L’Oréal rozpoczął swoją działalność w branży farb do włosów, ale wkrótce firma rozszerzyła działalność na inne produkty do mycia i pielęgnacji ciała. L’Oréal sprzedaje obecnie ponad 500 marek i tysiące pojedynczych produktów we wszystkich sektorach branży kosmetycznej. To nie tylko koloryzacja, stylizacja włosów, pielęgnacja ciała i skóry, ale także środki czyszczące, makijaż i perfumy. Produkty firmy można znaleźć w wielu różnych kanałach dystrybucji, od salonów fryzjerskich i perfumerii po hipermarkety i supermarkety. Prężnie działają także w internecie.

L’Oréal posiada sześć światowych centrów badawczo-rozwojowych: dwa we Francji, w Aulnay i Chevilly; jeden w USA, w Clark w stanie New Jersey, a także jeden w Japonii, w Kawasaki w prefekturze Kanagawa. W 2005 roku powstało jedno z najnowszych na świecie w Szanghaju w Chinach. Dodatkowo można spotkać ich laboratoria także w Indiach. Już planuje się kolejne miejsca, w których mają przebiegać ekologiczne – jak od jakiegoś czasu głosi firma – badania nad nowymi kosmetykami, które mają pomóc ludzkości.

Ten wielki konglomerat zupełnie zdominował niezwykle trudną branżę, jaką są kosmetyki. Nie ma tu jednak przypadku, bo jest to firma od początku zarządzana z rozmachem, pomysłem i wiedzą.

Dodaj komentarz