klimatyzacja

Klimatyzacja do domu – jak wybrać najlepszą?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów klimatyzatorów, a każdy z nich różni się parametrami. Mnogość opcji do wyboru może przyprawić o niemały ból głowy. Postanowiliśmy nieco ułatwić ten proces. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze klimatyzacji do domu!

Czym kierować się przy wyborze klimatyzacji do domu?

Jednym z pierwszych parametrów, którymi warto kierować się przy wyborze klimatyzatora, jest poziom hałasu. Zbyt głośno pracujące urządzenie potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie stworzono jeszcze urządzenia, które pracowałoby w pełni bezgłośnie. Podczas zakupów dobrze jest jednak zwrócić uwagę na poziom hałasu podany przez producenta. Jest on zależny od używanego trybu.

Wartym uwagi parametrem jest także regulacja nadmuchu powietrza. Lepsze klimatyzatory wyposażone są w możliwość regulowania kąta nawiewanego powietrza. Należy sprawdzić, czy dany model posiada nawiew jednostronny, czy wielostronny. Ten drugi pozwoli na lepsze klimatyzowanie pomieszczenia.  Aby znaleźć odpowiednią ofertę, sprawdź frazę klimatyzacja do domu w Poznaniu. Usługi sprzedaży oraz montażu klimatyzacji prowadzi na przykład firma Koral Klim.

Zakup klimatyzatora do domu – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kolejnym bardzo ważnym kryterium jest regulacja temperatury. Warto wiedzieć, że nie każdy model ją posiada. Klimatyzatory, które pracują tylko w jednym trybie, są bardzo niepraktyczne. Przyczyniają się one do dużych wahań temperatur w pomieszczeniu. Problem ten znika w momencie, jeżeli postawimy na model wyposażony w możliwość regulacji temperatury. Pozwala on na dostosowanie jej do własnych potrzeb.

Rozważając zakup konkretnego modelu, należy wziąć także pod uwagę, w jakie systemy wyposażony jest dany klimatyzator. Niektóre mogą posiadać specjalny alarm informujący o przekroczeniu dopuszczalnych norm parametrów powietrza. Niektóre systemy informują również o konieczności wymiany filtra. Inne klimatyzatory posiadają własny nawilżacz powietrza. Warto rozważyć, które z nich okażą się dla nas użyteczne.

Dodaj komentarz