fotel obrotowy

Kiedy warto zdecydować się na fotel obrotowy?

Praca przy biurku jest bardzo obciążająca dla kręgosłupa. Dlatego też ważne jest, by biurko i fotel były odpowiednio dobrane. Dzięki temu nasz kręgosłup w trakcie pracy, nie będzie obciążony i zminimalizowane zostaną groźne choroby, jak zwyrodnienie kręgosłupa. Czy fotel obrotowy do biurka to dobry pomysł?

Fotel obrotowy do biurka – czy warto?

Wiele osób zastanawia się czy fotel obrotowy to dobry pomysł w przypadku długich godzin spędzanych przy biurku. Ważne, by fotel był wyposażony w funkcję regulacji siedziska, oparcia i podłokietników. Pozwoli to dostosować fotel do naszych wymagań. Decydując się na fotel obrotowy, warto sprawdzić z czego wykonane są kółka, tak by nie niszczyć podłogi. Dobrze, jeśli krzesło wyposażone jest w zagłówek, który pozwala oprzeć głowę i dać wytchnienie karkowi. Fotel obrotowy zapewnia komfort pracy. Większość krzeseł obrotowych jest ergonomiczna, co oznacza, że dostosowuje się do osoby, która na nim siedzi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel obrotowy?

Wybierając fotel obrotowy, warto najpierw określić oczekiwania. Krzesła biurowe powinny być dostosowane do rodzaju wykonywaj pracy. Długie siedzenie przy komputerze wymaga odpowiedniego siedziska. Ważna jest regulacja wysokości,  by noga w miejscu zgięcia (stawu biodrowego i kolanowego) tworzyła kąt prosty, a całe stopy swobodnie dotykały podłogi. To bardzo ważne dla zdrowia naszego kręgosłupa. Warto zwrócić także uwagę na mechanizm odchylenia oparcia, co zabezpiecza przed uderzeniem oparcia o nasze plecy. Nie mniej istotne są także podłokietniki, które powinny być regulowane. Wygodne oparcie łokci i przedramion, sprawiają, że sylwetka jest odpowiednia, a mięśnie ramion i barków nie są obciążone. To wszystko niweluje ból, który może powstać po długotrwałym siedzeniu przy komputerze. Ważny jest także materiał, z którego wykonany jest fotel. Może być to siatka, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie pocimy się nawet w upalne dni. Fotele skórzane wyglądają bardzo ekskluzywnie, a dodatkowo skóra jest materiałem bardziej higienicznym niż inne tekstylia.

Dodaj komentarz