uslugi dekarskie

Jakie usługi oferuje dekarz?

Budowa domu wymaga zatrudnienia wielu fachowców. Wśród nich są murarze czy stolarze, a także cały szereg innych specjalistów. Jednym z nich jest dekarz. Jest to specjalista od pokrywania dachów różnymi materiałami. Najnowsze technologie wymagają od niego dokształcania się, ale również doświadczenia w pracy na wysokościach. Czym jeszcze zajmuje się dekarz?

Kim jest dekarz?

Konieczność pracy przy dachu jest znana od wieluset lat. Gdy człowiek tylko zaczął się osadzać i budować domu, pojawiła się konieczność pokrycia czymś dachu, by deszcz nie kapał na głowę. To właśnie wówczas pojawili się pierwsi dekarze. Nazwa została wprowadzona w XIX wieku. Zawód dekarza wywodzi się z cechu stolarskiego. Nazwa wzięła się od deku, czyli pokrywy dachowej, stworzonej z targanej słomy przykrytej drewnem i ciężkimi gałęziami. Dobry dekarz w Bydgoszczy czy innym mieście to osoba bardzo ceniona, bez której solidna budowa domu nie jest możliwa. Jednym słowem, definiując zawód dekarza, jest to rzemieślnik, który zajmuje się pokrywaniem poszyć.

Czym zajmuje się dekarz?

Do głównych zadań dekarza, należy przeprowadzanie konserwacji dachów i ich pokrywanie, czy wykonywanie ociepleń dachowych. Znaleźć dobrego dekarza nie jest łatwo. Warto więc skorzystać z fachowców, zatrudnionych w firmie Kom & Bud. Pokrycia dachowe, które dekarz wykorzystuje w swojej pracy to głównie blachodachówki oraz dachówki ceramiczne. Dekarz podejmuje także działania, których celem jest ochrona dachu przed wilgocią. Osoba na tym stanowisku, zajmuje się także nabywaniem niezbędnych materiałów i przyrządów. Dekarz montuje wyłazy, świetliki. Wykonuje szereg różnych czynności, które związane są pokryciem dachu. Dekarz zajmuje się także konserwacją dachów, które już istnieją. Remontuje orynnowanie, powłokę dachu, czy elementy nośne. Po usługi dekarza sięga się, gdy chodzi o rozbiórkę dachu czy wymianę elementów wentylacyjnych.

Obecnie dekarze zajmują się nie tylko remontem i kładzeniem dachu. Obecnie do ich zadań należy także montażem paneli fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz