nieruchomosci

Jak założyć biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości może być świetnym sposobem na biznes. Oto najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać zakładając taką agencję.

Zakładanie biura nieruchomości od strony prawnej

Szukając pomysłu na swój biznes, być może wpadnie ci do głowy stworzenie takiej agencji, jak biuro nieruchomości w Koszalinie. Zdecydowanie nie jest to najgorszy pomysł, aczkolwiek warto pamiętać, że cały ten proces obarczony jest wieloma formalnościami, których koniecznie trzeba dopilnować. Od czego należy w tym przypadku zacząć? Oczywiście od zarejestrowania działalności gospodarczej. Należy zgłosić się do urzędu miasta bądź gminy, a także do Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Trzeba również określić, czy kwestie księgowe będziemy rozwiązywać sami, czy za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Kolejnym krokiem będzie rejestracja do systemu VAT, a także ubezpieczenie OC w związku z tym, iż będziemy wykonywać usługi z zakresu pośrednictwa i pełnomocnictwa – to bardzo ważna ochrona dla nas oraz naszych pracowników.

Biuro nieruchomości – czy to się w ogóle opłaca?

Wielu specjalistów uważa, że dobrze poprowadzone biuro nieruchomości może być naprawdę dobrym pomysłem na biznes. Warto jednak pamiętać, że aby potem na takiej agencji zarabiać, najpierw trzeba wyłożyć odpowiednie środki. Samo rejestrowanie firmy jest bezpłatne, lecz nie można zapominać na przykład o wynajęciu biura i jego wyposażeniu, kupna koniecznych sprzętów, takich jak aparat fotograficzny, laptop, a nierzadko również konieczność zaopatrzenia się w auto służbowe dla nas czy pracowników.

Odpowiedni personel to klucz do stworzenia dobrego biura nieruchomości

No właśnie, pracownicy. Nie ma co ukrywać, że renoma biura nieruchomości budowana jest przez wykwalifikowany sztab specjalistów, którzy będą w stanie szybko i sprawnie działać na rynku. Wiele biur obiera bardzo dobrą praktykę, kompletując swoją kadrę z doświadczonych profesjonalistów rynkowych, a także młodego narybku, który pod okiem starszych specjalistów mogą szybko się uczyć i zbierać wymagane doświadczenie.

Dodaj komentarz