Jak stworzyć optymalne warunki do pracy w biurze?

Biuro to specyficzne miejsce, które wymaga konkretnych rozwiązań, także tych w kwestii zapewnienia jak najlepszych warunków dla naszych pracowników. Zanieczyszczenia powietrza, które z łatwością przedostają się do pomieszczeń, negatywnie wpływają na zdrowie, ale również samopoczucie i zdolności koncentracji, co z oczywistych względów jest ważne jeśli chodzi o pracowników biurowych.

Zanieczyszczone powietrze dlaczego negatywnie wpływa na jakość pracy?

W powietrzu poza tlenem bez którego nie możemy żyć ani pracować znajdują się cząsteczki, które negatywnie wpływają na wiele aspektów naszego życia, w tym również na pracę. Wirusy, bakterie, alergeny, drobnoustroje, a także pyły zawieszone pochodzące ze smogu, potrafią siać spustoszenie w naszych organizmach, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Obniżona koncentracja, gorsze samopoczucie, częstsze zachorowania w szczególności na choroby układu oddechowego, wszystko to przykre konsekwencje długotrwałego wdychania zanieczyszczeń. Zarówno w domu, jak i firmowym biurze można temu zaradzić, wykorzystując do filtracji oczyszczacze powietrza, które w prosty, szybki a zarazem bardzo skuteczny sposób wyeliminują zanieczyszczenia z powietrza. 

Wykorzystaj oczyszczacze oraz nawilżacze Sharp do stworzenia idealnych warunków do pracy

Oczyszczacze powietrza to element, które zdecydowanie przyczyni się do pozytywnego tworzenia dobrych i odpowiednich warunków, do jak najlepszej pracy. Czyste, filtrowane, a także w przypadku oczyszczaczy i nawilżaczy Sharp  również nawilżone powietrze, będzie wspierać pracowników a jak najlepszej i co za tym idzie najbardziej efektywnej pracy. Jak właściwie to działa? Sposób działania oczyszczaczy powietrza jest naprawdę prosty, zanieczyszczone powietrze w danym pomieszczeniu, w tym przypadku biurze zostaje wessane do urządzenia gdzie przechodzi przez odpowiednie filtry, im więcej filtrów tym czystsze powietrze możemy osiągnąć, w efekcie przefiltrowane trafia z powrotem do pomieszczenia w którym pracuje oczyszczacz oraz nawilżacz Sharp. Wybierając urządzenie do biura warto zwrócić uwagę czy posiada funkcję jonizacji powietrza, co jest niezwykle ważne jeśli w danym pomieszczeniu jednocześnie przebywa większa liczba osób a ilość działających sprzętów elektronicznych jest duża. 

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza do biura?

Kiedy zdecydujemy się na inwestycję jaką jest oczyszczacz powietrza , a poszukujemy tego typu sprzętu właśnie do biura warto kierować się kilkoma ważnymi elementami jak:

  • powierzchnia oczyszczania i wydajność urządzenia
  • filtry znajdujące się we wnętrzu oczyszczacza powietrza
  • głośność pracy
  • wielkość samego urządzenia oraz jego wygląd
  • dodatkowe funkcje
  • prosta i wygodna obsługa

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza powinien być odpowiednio dopasowany do konkretnego pomieszczenia, dzięki temu można liczyć na najlepszą skuteczność, a tym samym na czystość i rześkość powietrza także w miejscu pracy. 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Dodaj komentarz