bariery ochronne

Czujki sejsmiczne – gdzie się sprawdzą?

Czujki sejsmiczne to bardzo zaawansowane bariery ochronne. Czy mogą się one sprawdzić na przykład w domu jednorodzinnym?

Czujki sejsmiczne – czym one się charakteryzują?

Sejsmografy od dziesiątek lat pozwalają nam sprawdzać i zapisywać wszelkie trzęsienia ziemi czy pojedyncze tąpnięcia. Bez wątpienia jest to niezwykle przydatna technologia, która na dodatek wyewoluowała w kierunku bycia pełnoprawnym… systemem ochrony. Tak bowiem należy mówić o takich urządzeniach, jak czujki sejsmiczne. Tego typu sprzęty nie są jednak bynajmniej montowane po to, by alarmować o trzęsieniu ziemi, choć niewątpliwie są w stanie pełnić taką rolę. Ich główne zadanie jest bowiem zupełnie inne. Zaawansowane czujki, dzięki najnowszym technologiom, są w stanie poinformować nas o zagrożeniu w postaci włamania jeszcze zanim intruz zbliży się do czujnika. Nowoczesne rozwiązania sprawiają bowiem, że tego typu czujki są w stanie odróżnić wibracje generowane przez otoczenie od tych, które wywołuje włamywacz. Wszystko to dzięki wykorzystaniu specjalnych algorytmów. Taka czujka, montowana na drzwiach czy w oknach, to najwyższy poziom ochrony przed włamaniami.

Czy czujki sejsmiczne przydadzą się w domu, czy może to przerost formy nad treścią?

Czujki sejsmiczne, jeżeli oczywiście nas na nie stać, to świetny pomysł na wzbogacenie systemu alarmowego naszego domu. Są one bowiem w stanie genialnie współpracować z innymi układami, takimi jak chociażby bariery podczerwieni. Odpowiednio skonfigurowane systemy ochrony perymetrycznej będą w stanie poinformować nas o zagrożeniu jeszcze zanim potencjalny rabuś będzie w stanie wejść do naszego domu czy mieszkania.

Jak i gdzie zakupić dobrej jakości czujki sejsmiczne?

Czujki sejsmiczne to bardzo zaawansowane i skomplikowane urządzenia. Nic więc dziwnego, że jedną z niewielu metod ich zakupu będzie tutaj skontaktowanie się z producentem tego typu sprzętu. Nie tylko będziemy mogli jednak u niego kupić taką czujkę – wyspecjalizowany monter pomoże nam również w skonfigurowaniu całego systemu.

Dodaj komentarz