nadruki na ubraniach

Farby wodne do sitodruku – jakie mają właściwości?

Sitodruk jest metodą drukowania, która pozwala na drukowanie na wielu powierzchniach. Bardzo istotnym elementem udanego sitodruku jest wybór farb. To proces złożony i wymagający wzięcia pod uwagę różnych aspektów. W zależności od rodzaju druku, a także powierzchni, na której będzie wykonywany, należy dobrać odpowiedni rodzaj farby. Wyróżniamy farny rozpuszczalnikowe, wodne i UV. Jakie właściwości mają farby wodne?

Farby wodne do sitodruku – jakie mają właściwości?

Najczęstszym rodzajem farb, które wybierane są do sitodruku na tkaninie są farby wodne. Są bardziej ekologiczne i łatwiejsze w użytkowaniu. Farby wodne do sitodruku są wytwarzane na bazie akrylu, dzięki temu farba wnika w zadrukowaną tkaninę. Dzięki temu kolor jest dosyć intensywny i nie spiera się zbyt szybko. Na jasnych tkaninach radzą sobie świetnie, gorzej w przypadku ciemnych tkanin. Utrwala się je poprzez wygrzewanie w temperaturze 150 stopni przez około 2-3 minuty. To pozwala na uzyskanie dobrej jakości zadruku, a drukowany fragment jest miękki w dotyku, gdyż farba nie odstaje od powierzchni tkaniny. 

Farby wodne – zalety

Zadrukowywanie ubrań, czy to w domu, czy w profesjonalnej formie, pozwala uzyskać ciekawe i oryginale ubrania. Nadrukowana tkanina powinna być delikatna, nie podrażniać skóry. Dobrze jeśli nie jest sztywna i idealnie wtapia się w tkaninę. Materiały do sitodruku – sklep DrukSerwis oferuje najwyższej jakości, dzięki czemu mamy pewność, że druk będzie trwały. Główną zaletą farb wodnych do sitodruku jest fakt, że są one ekologiczne. Jest tez bardziej naturalny od innych form nadruku. Dzięki temu ubrania są miłe w dotyku, nie są sztywne i nie podrażniają skóry. Farba wodna jest bardziej hipoalergiczna, dlatego nadaje się dla alergików. Kolejną zaleta farb wodny do sitodruku jest ich trwałość. Dzięki nim nadruk jest trwały, odporny na ścieranie, nie lamie się. Poza tym nadrukowana aplikacja jest miła w dotyku, nie jest tak sztywna jak przy standardowym sitodruku 

Dodaj komentarz