Angielskie psy

Angielskie rasy psów – najpopularniejsze czworonogi rodem z Wielkiej Brytanii

Psy były z ludźmi od wielu wieków i od dawna sprawiają, że na twarzach wielu z nas pojawia się uśmiech. Dziś chcielibyśmy przypomnieć najpiękniejsze, najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne rasy psiaków prosto z Wielkiej Brytanii.

Yorkshire terier

Jeśli ktoś ma wymyślić w 5 sekund psa pochodzącego z Wielkiej Brytanii, na pewno padnie na popularnego yorka. To jeden z najchętniej kupowanych psów w kraju, miniatura, która waży zaledwie do 3 kg i osiąga nie więcej niż 23 cm w kłębie. Jest uwielbiana zwłaszcza przez kobiety i dzieci, a pojawiła się stosunkowo niedawno. Powstała w XIX wieku jako pies przyjazny, choć często zamknięty wobec obcych. Właściwie zsocjalizowany york jest zrównoważony, spokojny i delikatny.

Westie terier

Kolejny pies z rodziny terierów, co w przypadku angielskich rasa zupełnie nie dziwi. Tym razem pocieszny west highland white terier, czyli mały, energiczny i bardzo odważny pies pochodzący dokładnie ze Szkocji. Pierwotnie był wykorzystywany do tępienia małych szkodników, a także do polowania na borsuki i lisy, ma więc myśliwski charakter. Westie, jak popularnie się go nazywa, to mieszanka ciekawości, przebiegłości, sprytu, aktywności głęboko skrywanej melancholii, której na pierwszy rzut oka nie widać.

Jack russell terier

Powstała w XIX wieku, a stworzył ją John Russell, czyli wielbiciel polowań, pastor, którego nazywano „Jackiem”. Stąd też wzięła się nazwa psa, który wywodzi się bezpośrednio od parson russell teriera. Piesek jest mały, waży do 6 kg, jest bardzo odważny i energiczny. Zawsze chętny do zabawy, zawsze z dużą dozą optymizmu. Szybko się uczy, jest inteligentny, ma też wrodzony instynkt myśliwski. Mocno przywiązuje się do człowieka, więc każda zmiana jest dla niego problemem.

Beagle

Jedna z najpiękniejszych ras na świecie uchodzi za idealną dla dzieci. Jednak beagle powstały przede wszystkim do polowań, co sprawia, że są psami bardzo trudnymi do wychowania. Po czym najłatwiej go poznać? To pies o melodyjnym głosie i zamiłowaniu do jodłowania. Rasa istniała już w XIV wieku i była stosowana do polowań w sforze. Pies ten jest energiczny, wesoły i łagodny. Jednocześnie jest bardzo niezależny. Często goni za zapachem, bo jego największym atutem jest węch. Pies złodziej, który potrafi ukraść jedzenie z niemalże każdego miejsca w domu.

To tylko kilka ras, bo przecież z Anglii pochodzą także bulteriery czy spaniele. Niewątpliwie Wielka Brytania to ojczyzna przepięknych czworonogów.

Dodaj komentarz