Jak uzyskać szczupłą sylwetkę?

Szczupła i jędrna sylwetka – te rozwiązania pomogą ci ją zachować!

Szczupła i jędrna sylwetka to marzenie każdej kobiety. Na szczęście w dzisiejszych czasach skorzystać możemy z nowoczesnych zabiegów, jakie oferują gabinety medycyny estetycznej. Dzięki nim odzyskamy pewność siebie i zadbamy o piękną figurę każdego dnia. Z jakich zabiegów warto skorzystać w tym przypadku? Czym cechują się terapie ujędrniające i kuracje odchudzające?

Elektrostymulacja, zabieg o szerokim zakresie działań

Zabieg elektrostymulacji jest wykonywany przy odpowiednim użyciu prądu, jaki przepływa przez elektrody umieszczone w danych punktach ciała. Ma on za zadanie stymulować określone mięśnie na zasadzie delikatnego i jednocześnie głębokiego działania impulsów elektrycznych. Przenikają one w głąb skóry, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi, lepszej przemiany materii, jak i poprawy ujędrnienia i elastyczności skóry. Co ciekawe, wykorzystywany prąd działa w ten sposób, że pobudza mięśnie do skurczów podobnych jak te, które występują podczas uprawiania ćwiczeń fizycznych czy sportu. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, warto wyróżnić:

• zmniejszenie tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych częściach ciała,

• ujędrnienie zwiotczałych mięśni,

• zredukowanie cellulitu,

• pobudzenie układu limfatycznego,

• efektowne wyszczuplenie sylwetki,

• ujędrnienie biustu,

• usunięcie toksyn za pomocą uwolnienia produktów przemiany materii.

Więcej o ujędrnianiu ciała i skutecznej walce z cellulitem? Sprawdź tekst: Trudna walka ze „skórką pomarańczową”, czyli o sposobach na cellulit 

Endermologia – jakie korzyści ma do zaoferowania?

Endermologia LPG to bardzo popularny zabieg, z którego korzysta coraz więcej osób, co potwierdza też wiele pozytywnych opinii i tekstów na ten temat, zamieszczanych w sieci. Kuracja ma za zadanie zmniejszyć cellulit i tkankę tłuszczową, jednocześnie wpływając na odmłodzenie i ujędrnienie ciała. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i polega na masażu podciśnieniowym, który korzystnie oddziałuje także na głębokie warstwy skóry. Endermologię stosuje się w celach zarówno estetycznych czy sportowych, jak i terapeutycznych. Warto zauważyć, że jest szczególnie doceniana przez osoby zmagające się z uporczywym cellulitem. Ponadto, dzięki leczniczym właściwościom, endermologia LPG jest zalecana w przypadku występowania obrzęków, bóli lub stanów napięciowych mięśni, rozstępów po okresie ciąży czy też niewydolności żylnej.

Kawitacja ultradźwiękowa – efekty o różnym charakterze

Kawitacja ultradźwiękowa to skuteczny zabieg, który delikatnie i bezboleśnie oddziałuje na skórę. Nadaje się w zasadzie do każdego rodzaju cery, gdyż nie wywołuje podrażnień i daje szybkie efekty. Kuracja polega na oczyszczaniu skóry za sprawą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, jakiej człowiek nie jest w stanie usłyszeć. Na skórze dochodzi do powstawania oraz pękania pęcherzyków gazu, które znacząco usuwają zrogowaciały naskórek i nadmiar sebum. W wyniku tego działania skóra zostaje pobudzona do regeneracji, a sam rodzaj mikromasażu wpływa dotleniająco oraz wyraźnie poprawia przepływ krwi oraz limfy. Ponadto, po zabiegu skóra jest doskonale przygotowana do innych kuracji, czy to ujędrniających, czy też upiększających.

Efektami kawitacji ultradźwiękowej są:

• usunięcie zanieczyszczeń występujących na skórze,

• odświeżenie cery,

• zmiękczenie cery i jej ujędrnienie,

• poprawienie krążenia skóry,

• wspomaganie leczenia blizn po trądziku,

• wspomaganie walki ze zmarszczkami, przebarwieniami i naczynkami,

• zwalczanie bakterii, które prowadzą do wyprysków.

Współczesne zabiegi ujędrniające oraz kuracje odchudzające zapewniają szereg korzyści dla naszego ciała, zarówno jego sylwetki, jak i skóry. Dlatego cieszą się coraz większą popularnością wśród osób odwiedzających profesjonalne gabinety medycyny estetycznej.

One thought on “Szczupła i jędrna sylwetka – te rozwiązania pomogą ci ją zachować!

Dodaj komentarz