szafa na kartoteki

Szafy kartotekowe – czym się charakteryzują?

Pomimo że szafy kojarzą się głównie z przechowywaniem różnego rodzaju elementów garderoby, to na rynku można znaleźć także innego rodzaju szafy. Takimi szafami są, chociażby szafy kartotekowe. Czym się wyróżniają? Kto powinien w takie szafy zainwestować? Pora to sprawdzić.

Czym są szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe są także nazywane szafami aktowymi. Rzeczywiście szafy te są bardzo charakterystyczne. Składają się one z kilku szuflad. Szuflady te wyróżniają się tym, że są bardzo wysokie i szerokie. Spokojnie można w nich pomieścić dokumenty o formacie A4.

Szuflady otwierają się i zamykają się bardzo łatwo i płynnie. Szafy kartotekowe wyróżniają się także tym, że maja pewnego rodzaju przegródki, dzięki którym może akta, kartoteki, czy też inne dokumenty z łatwością przeglądać. Szafy kartotekowe mogą mieć jeden rząd szuflad, czy też o wiele więcej. Rozmiar szafy kartotekowej należy wybierać poprzez sugerowanie się potrzebą oraz rozmiarem biura.

Gdzie stosowane są szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe mają szerokie zastosowanie. Nie tylko znajdują się one w pomieszczeniach biurowych mniejszych, średnich i większych firm. Poza tym, można je znaleźć w urzędach oraz innego rodzaju instytucjach. Z pierwszymi szafami kartotekowymi można było się spotkać w bibliotekach. Była to sytuacja jeszcze przed wprowadzeniem elektronicznego systemu wypożyczania książek. Przydatne przy szafach kartotekowych są także drabiny jezdne.

Dzięki nim można z dużą łatwością sięgnąć nawet do najwyższych półek, szuflad, czy też szafek. Drabiny jezdne można kupić o różnej ilości stopni. Gdy nie trzeba wysoko sięgać, to wystarczą drabiny jezdne dwustopniowe. W innych wypadkach można postawić na drabiny nawet dziesięciostopniowe.

Zarówno szafy kartotekowe, jak i drabiny jezdne można zwykle kupić w tym samym sklepie. Można zrobić zakupy w sklepach stacjonarnych, a także w sklepach internetowych. Warto swój wybór wcześniej dobrze przemyśleć, aby być z zakupów w pełni zadowolonym.

Dodaj komentarz