Okna dachowe – gdzie warto je kupić?

Decydując się na kupno okien dachowych należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii. Okna tego typu powinny być dobrane nie tylko do elewacji, ale przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom. Muszą pasować także do połaci i kąta nachylenia dachu. Jak wybrać okna dachowe?

Rodzaje okien dachowych

Zanim wybierzemy okna dachowe w Wyszkowie, warto wiedzieć, jakie rodzaje okien dostępne są na rynku. U producentów dostaniemy okna pojedyncze, które można montować obok siebie zarówno w poziomie, jak i w pionie. Oprócz tego można wybierać pomiędzy oknami stałymi, które są nieotwierane, przez kolankowe, balkonowe czy panoramiczne i łukowe. Wybór rodzaju okna to decyzja projektantów, którzy wybierają okna dostosowane do dachu i rodzaju elewacji. Dobierając odpowiednią liczbę okien, projektanci wiedzą ile światła przez nie wpadnie do pomieszczenia.

Okna dachowe mogą posiadać ramy z klejonego warstwowo drewna, które będzie impregnowane próżniowo i następnie lakierowane. Chronione są od zewnątrz oblachowaniem. Na rynku znaleźć można także okna drewniano-poliuretanowe, z drewna modyfikowanego termicznie.  Producenci oferują również okna wykonane z profili PVC, wzmocnionych rdzeniami stalowymi.

Jak wybrać okna dachowe?

Decydując się na zakup okien dachowych warto udać się do sprawdzonych przedstawicieli producentów. Fachowcy pomogą dobrać odpowiednią liczbę okien, a także ich rodzaj. Dachy w Makowie Mazowieckim wymagają wyboru solidnych i trwałych okien, które ozdobią elewację i nadadzą jej nowoczesnego designu. Wybierając okna na poddasze warto zastanowić się czy mają służyć jedynie do doświetlenia wnętrza, czy mają dać możliwość przewietrzenia pomieszczenia. Okna połaciowe są obsługiwane ręcznie, dlatego muszą być łatwe i wygodne w obsłudze.

Okna muszą być szczelne, z wysoka izolacją termiczną i akustyczną. Najnowocześniejsze okna dachowe pozwalają nie tylko wytłumić hałasy, ale pomagają obniżyć zużycie energii, mają modny design i są komfortowe w użytkowaniu. Mają możliwość zamontowania akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych, takich jak rolety i markizy.

Dodaj komentarz