wybor mezoterapii

Mezoterapia – dlaczego warto ją wykonać?

Niestety nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia się, mimo że bardzo byśmy tego chcieli. Jednakże istnieje wiele preparatów i metod, które mają za zadanie odmłodzić naszą skórę. Jednym z zabiegów, które są na to ukierunkowane, jest mezoterapia. To kuszący zabieg, jednakże warto dowiedzieć się wszystkiego o nim, aby go zastosować na swojej skórze.

Czym jest mezoterapia?

Czasem, aby się upiększyć i nadać skórze świeżości, warto skorzystać z różnych zabiegów. Ważne, aby te zabiegi były jak najbardziej naturalne. Popularna jest mezoterapia w Rybniku. Polega ona aplikacji substancji czynnych bezpośrednio w skórę za pomocą igły w przypadku mezoterapii igłowej. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje natomiast metodę elektroporacji. Owe substancje czynne to z reguły witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, krzemionka organiczna czy sole mineralne, które są w pełni dla nas bezpieczne.

Mezoterapia wykonywana jest przez lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów i kosmetologów. Powinni oni mieć podstawową wiedzę, dotyczącą budowy skóry oraz precyzji i orientacji w dawkowaniu. Jest to seria zabiegów, a ich ilość zależy od oczekiwań i stanu skóry pacjenta. Efekt jest już po pierwszym zabiegu, natomiast cała efekt po całej serii utrzymuje się przez lata.

Jakie są zalety mezoterapii?

Mezoterapia to dobre rozwiązanie dla każdego. Mogą z niej skorzystać osoby w różnym przedziale wiekowym, które mają różne typy skóry. Mezoterapia i kwas hialuronowy w Rybniku doskonale rewitalizują skórę. Do jej wykonania nie jest potrzebny skalpel, natomiast jej efekty porównywalne są do liftingu. To w pełni bezpieczny sposób na szybkie przywrócenie skórze piękna.

Główne wskazania do wykonania mezoterapii przede wszystkim oznaki starzenia się skóry. Zmarszczki mimiczne i przebarwienia powinny skłonić nas do przeprowadzenia takiego zabiegu. Często też mamy sińce pod oczami, a nasza skóra jest wiotka, zmęczona, odwodniona i pozbawiona blasku. Warto wówczas coś z tym zrobić. Wiele kobiet też dotyka problem rozstępów i cellulitu. Mezoterapia w zupełności sobie z tym poradzi.

Dodaj komentarz