wizyta u dentysty

Jak często chodzić do stomatologa? Sprawdzamy

Nie od dziś wiadomo, że współpraca – regularna – z dobrym stomatologiem niesie za sobą wiele korzyści, wśród których możemy przede wszystkim możliwość szybkiej i profesjonalnej diagnostyki, która przełoży się na szybsze i bardziej precyzyjne leczenie. Jednocześnie każdy z nas może sobie zadawać pytanie, jak często trzeba odwiedzać gabinet. To sprawa bardzo indywidualna i warto o tym pamiętać.

Gabinet takiego specjalisty, jakim jest stomatolog, zdecydowanie powinniśmy odwiedzać przede wszystkim regularnie. Spędzając czas w gabinecie stomatologicznym warto dokładnie sprawdzić stan naszego uzębienia oraz dziąseł. Dentysta, np. z https://www.stomatologiajarzebiny.pl/ ma rzetelną, głęboką, fachową wiedzę oraz narzędzia, a to pozwala na zauważenie rzeczy, na które my nie zwracamy uwagi.

Na pewno jedną z najważniejszych kwestii jest pozbywanie się małych ubytków zanim przerodzą się w poważniejsze ubytki i przyczynią się do rozprzestrzeniania próchnicy. Warto również przyjrzeć się kamieniowi nazębnemu i jeżeli taki występuje to skorzystać z pomocy stomatologa i go usunąć. Kamień nazębny niszczy bowiem zęby, przenosi się na dziąsła, niszczy również kość.

Zobacz także: http://seolutions.pl/dbamy-o-zeby-3-proste-kroki-do-pelnego-usmiechu/ 

Profilaktyka w gabinecie stomatologicznym

Profilaktyka stomatologiczna to niezwykle ważne zagadnienie, o którym zdecydowanie powinniśmy wiedzieć, a na które składa się wiele czynników. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak często będziemy chodzić do stomatologa, wiedzmy, że będzie on służył nam kompleksową pomocą. Do głównych zalet regularnych wizyt u stomatologa należy zaliczyć:

– komfort psychiczny związany z jamą ustną,
– komfort finansowy (profilaktyka kosztuje mniej),
– pewność, że nasze zęby i dziąsła są w dobrym stanie,
– pewność, że będziemy wyglądać atrakcyjnie,
– możliwość sprawnej diagnostyki,
– możliwość szybkiego leczenia ubytków oraz innych dolegliwości.

Regularne wizyty

Im częściej chodzimy do gabinetu i korzystamy z pomocy stomatologa, tym lepiej. Choć regularność wizyt to sprawa indywidualna, w dużej mierze zależąca od naszego uwarunkowania genetycznego, najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie kontrolne przynajmniej raz na 3 miesiące, a gdy nie mamy problemów, raz na pół roku. Wtedy szansa na skuteczną diagnostykę i tanie leczenie na pewno będzie dużo większa, a my będziemy o wiele bardziej zadowoleni z takiego obrotu sprawy.

Dobry stomatolog również ukierunkuje nas na to, jak dbać o zęby, jakie pasty i płyny stosować.

Dodaj komentarz