golf

Golf – sport z namiastką luksusu

Marzysz o tym, by zacząć grać w golfa? Masz w planach rozpoczęcie swojej przygody z grą w golfa? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiedziałeś twierdzącą, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy ten krótki poradnik na temat golfa, z którego dowiesz się między innymi na czym polega ta gra, a także w jaki sprzęt warto jest się zaopatrzyć. 

Czym jest golf? 

Mimo, że termin ,,gra w golfa” jest raczej popularny i niemal każdy przynajmniej raz zetknął się z tą nazwą, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego czym tak właściwie jest golf. Wiedza na temat golfa nie jest niestety zbyt powszechna, znaczna większość populacji wie jedynie tyle, że jest to gra, która polega na wrzuceniu małej piłeczki do dziurki. Jednak czy gra w golfa naprawdę ogranicza się jedynie do ,,wrzucenia piłeczki w dziurkę”? Otóż nic bardziej mylnego. Gra w golfa obecnie uchodzi za jedną z najbardziej ekskluzywnych rozrywek, na którą mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Gracze golfowi zakładają nawet specjalne kluby oraz stowarzyszenia, do których wstęp mają jedynie ściśle określone osoby. O golfie panuje bardzo wiele mitów. Jednym z nich jest na przykład przekonanie o tym, że jest to sport dla starych i bogatych ludzi. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak bardzo błędne jest to przekonanie. Otóż golf to wbrew pozorom sport, który wymaga od grających bardzo dobrej kondycji oraz przede wszystkim maksymalnego skupienia. Każdy ruch nadgarstka musi być idealnie dopracowany, co często wymaga wielu lat pracy. Sama gra w golfa sprowadza się do tak zwanego ,,przejścia” pola golfowego, które z reguły składa się z około osiemnastu dołków. Trudność polega na tym, że w każdy następny dołek jest coraz trudniej trafić. Co ciekawe najważniejszą zasadą panującą podczas tej gry jest trzymanie dobrych manier oraz wykonywanie wszystkich czynności zgodnie z etykietą.

Jakich sprzętów wymaga golf? 

Golf tak jak każdy inny sport wymaga odpowiedniego ekwipunku. Do wyposażenia profesjonalnego golfisty należy między innymi 

– kijek golfowy 

– piłki do golfa 

– profesjonalne obuwie golfowe 

– torba golfowa. 

Należy jednak jasno zaznaczyć, że są to tylko podstawowe akcesoria, które są niemal niezbędne, jeśli chcesz na poważnie zająć się tym sportem. Poznamy wszelkie potrzebne przedmioty do golfa. Zacznijmy od kijka golfowego. Jest to główny element, bez którego nie odbędzie się żadna rozgrywka. Wybór kijka golfowego to pierwsza i zarazem najważniejsza czynność jaką czeka Cię w trakcie kompletowania wyposażenia. To właśnie od jakości kijka zależy Twoja gra. Choć obecnie na rynku można dostać wiele różnych kijków do golfa, które przyciągają wzrok swoją teksturą oraz ozdobnym wyglądem, warto zdawać sobie sprawę, że tego typu kijki są przeznaczone dla osób, które posiadają już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Wybierając kijek dla siebie zwracaj uwagę przede wszystkim na jego jakość oraz na fakt, czy jest on wygodny oraz  odpowiedni dla początkujących.

Od czego warto zacząć uprawiając golf amatorsko? 

Jeśli nigdy nie miałeś nic wspólnego z tego typu sportem, powinieneś zacząć przede wszystkim od szkolenia lub kursu. Musisz wiedzieć, że golf niestety nie należy do sportów, których możesz nauczyć się sam. Aby w pełni móc zrozumieć zasady, które kierują golfem, powinieneś udać się na kurs przygotowawczy do szkoły golfowej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele szkółek, które oferują profesjonalne skolenia oraz kursy w zakresie grania w golfa. Jeśli jednak czujesz, że tego typu zajęcia nie są dla Ciebie i preferujesz jednak trening w pojedynkę, rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się zatrudnienie nauczyciela, który pomoże Ci wdrożyć się w podstawy golfa. Jak widzisz opcji jest dużo, a wybór należy tylko do Ciebie. 

Jakiego sprzętu używają półprofesjonaliści oraz profesjonaliści? 

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje akcesoria były jak najlepszej jakości, mamy dla Ciebie kolejną dobrą wiadomość. Pod spodem znajdziesz opis przedmiotów, które sprawią, że gra w golfa będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. 

Kij golfowy WEDGE SM8 dla praworęcznych

Kij WEDGE SM8 to prawdziwy król wśród kijów do golfa. WEDGE SM8 doskonale wpasowuje się w dłoń, przez co każdy ruch jest idealnie precyzyjny. Używając go, jesteś w stanie kontrolować nawet najmniejsze drganie przez co, Twoje posunięcia są po prostu godne mistrza. 

Inesis mata do puttowania 

Mata do puttowania to nic innego jak urządzenie służące do ćwiczenia gry w golfa w dowolnym miejscu o wybranej przez Ciebie godzinie. Dzięki macie, możesz ćwiczyć swoją celność, a także budować swoje umiejętności gry. To idealny gadżet dla początkujących. 

Gra w golfa to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Wiele osób marzy o tym, by zacząć robić coś w kierunku nauki gry w golfa, jednak ich plany oraz marzenia często kończą się niepowodzeniem. Powodem, dla którego wiele osób rezygnuje ze zrobienia pierwszego kroku jest przeważnie dezinformacja oraz brak czasu. Jeśli jednak należysz do zdeterminowanych ludzi, którzy wierzą w siebie oraz swoje marzenia, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś zacznij swoje przygotowania. 

Dodaj komentarz