wakacje w grudniu

Gdzie na wakacje w grudniu?

Grudzień wielu osobom kojarzy się głównie ze świąteczną atmosferą. Jednak ze względu na to, że przez większość tego miesiąca niskie temperatury, krótki dzień i niesprzyjająca aura nie zachęcają do aktywności, a nadmiar codziennych obowiązków powoduje, że jesteśmy przemęczeni, grudzień to doskonały czas, aby udać się na krótkie wakacje. Gdzie możemy wygrzewać się w promieniach słońca, podczas gdy w naszym kraju jest szaro i ponuro, a także jakie kierunki są najchętniej wybierane przez turystów na wakacje w grudniu? Podpowiadamy.

Egipt w grudniu

Dużym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, a także innych regionów świata w grudniu cieszy się Egipt, ze względu na to, że oferty wyjazdów do tego kraju są atrakcyjne cenowo, a temperatura o tej porze roku jest tam niezwykle przyjemna. Szeroką ofertę wyjazdów do tego kraju znajdziemy na przykład na: https://www.traveligo.pl/. Egipt słynie z luksusowych hoteli w formule all inclusive, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie obiekt, który spełni jego oczekiwania. W grudniu temperatura w Egipcie jest niezwykle komfortowa, ponieważ średnia powietrza w tym miesiącu to około 22 stopnie, z kolei temperatura Morza Czerwonego oscyluje wokół 24 stopni, dzięki czemu o tej porze roku możemy nie tylko pływać, ale też nurkować. Podróż do Egiptu nie trwa zbyt długo, ponieważ około 4-5 godzin, co sprawia, że kierunek ten jest niezwykle chętnie wybierany na grudniowe wakacje.

Wakacje w Grecji w grudniu

Osoby, które chciałyby odpocząć od codziennych obowiązków, lecz nie zależy im na tym, aby całymi dniami leżeć przy basenie czy nad morzem i opalać się, ponieważ preferują aktywną formę spędzania czasu, w grudniu mogą wybrać się na wakacje do Grecji. O tej porze roku w Grecji kontynentalnej choć nie możemy spodziewać się upałów, to temperatura średnio wynosi tu około 15 stopni w ciągu dnia, co sprawia, że jest to idealny moment na to, by zwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne tego kraju bez konieczności spędzania wielu godzin w kolejkach. Wakacje w Grecji w grudniu wybiera zdecydowanie mniej turystów niż w cieplejszych miesiącach, dzięki czemu decydując się na wyjazd w tym terminie, możemy korzystać z szerokiej gamy atrakcji oferowanych przez ten kraj w korzystniejszych cenach, a dodatkowo bez tłumów i kolejek.

Zobacz także: https://swiatnaobcasach.pl/wakacje-w-grecji-jako-prezent-na-rocznice-slubu-dlaczego-warto/

Grudniowe wakacje na Krecie

Jedną z najpiękniejszych greckich wysp, na którą co roku udaje się tysiące turystów, jest Kreta. Grudzień to dobry czas, aby wyjechać właśnie w ten region, szczególnie jeżeli nie jesteśmy zainteresowani plażowaniem, a spacerami, zwiedzaniem i wycieczkami. Wakacje na Krecie w grudniu mogą być alternatywą dla tradycyjnego spędzania świąt w domu. Na tej wyspie możemy powitać również Nowy Rok. Temperatura na Krecie w grudniu nie spada poniżej 14 stopni, a temperatura wody utrzymuje się na poziomie około 17 stopni. To idealne miejsce również dla osób, które są zmęczone krótkimi dniami o tej porze roku w Polsce, ponieważ na Krecie w grudniu słońce świeci przez 10 godzin dziennie.

Dodaj komentarz