Dobry wybór laktatora elektrycznego

Dobry wybór laktatora elektrycznego

Gdy na świecie pojawia się dziecko, jest to dla matki ale także najbliższej rodziny duże przeżycie. Przy porodzie mamie towarzyszy wiele emocji, jednak jest ich o wiele więcej kiedy już może przytulić swoje maleństwo do piersi. W czasie, kiedy maluszek tak blisko jest przytulony, często przystawiony jest do piersi na swój pierwszy posiłek. Pierwsze kroki w karmieniu dziecka często nie jest łatwo, jednak nieoceniona w tym czasie jest pomoc położnej. W tym czasie matki czasem zaczynają korzystać z laktatora ręcznego lub elektrycznego prywatnego lub wypożyczonego.

Chociaż wiele matek nie jest przekonana do laktatora, tak naprawdę okazuje się wciąż niedocenianym pomocnikiem. Laktator pomaga efektywnie odciągać pokarm, nawet we wstępnej fazie laktacji. Wpływa pozytywnie na produkcję mleka matki, odpowiednio ją rozbudowując, jest naprawdę przydatnym narzędziem codziennego użytku. Na rynku sprzedaży dostępne są obecnie różnorodne laktatory różnych firm, ręczne lub elektryczne. Laktator ręczny, choć polecany, nie jest łatwy w obsłudze ponieważ wymaga stałego angażowania ręki, poprzez ciągłe pompowanie i ręka bardzo się męczy. Laktator ręczny nie jest też tak wydajny jak laktator elektryczny, nie ściąga tyle samo mleka w tym samym czasie.

Medela oferuje laktatory głównie elektryczne, których praca polega na stosowanu naśladownictwa naturalnego ssania niemowlęcia. Laktatory te są wydajnymi i najczęściej wybieranymi laktatorami, ponieważ skutecznie ściągają pokarm, nawet o 18% więcej mleka niż przy zwykłym laktatorze ręcznym. Laktatory Medela mają niewielkie rozmiary, można je przenosić, zabierać w podróż czy do pracy, żeby w chwili przerwy mama mogła dyskretnie odciągać pokarm. Laktatory elektryczne Medela są zasilane przy pomocy baterii ale także za pomocą kabla do gniazdka.

Jednym polecanych laktatorów firmy Medela jest laktator elektryczny Freestyle, którego używa się przystawiając do dwóch piersi. Jest to laktator cichy, łatwy w użyciu i niezwykle lekki, waży 370g. To idealny laktator dla mam, które chcą odciągać pokarm kilka razy na dzień. Podwójny laktator Medela jest najlepszy, ponieważ odciąga pokarm z obu piersi w jednym czasie, piersi w tym samym tempie produkują pokarm, dzięki czemu mleka jest też więcej. Równomierne odciąganie pokarmu sprawia, że piersi są regularnie opróżniane, co chroni je przed stanem zapalnym. Korzystanie z laktatora może być przyjemne, dzięki gorsetowi: Easy Expression, który umożliwia odciąganie pokarmu bez użycia rąk.

Dodaj komentarz