zakup nieruchomosci

Czym jest mieszkanie inwestycyjne?

Inwestycja w rynek nieruchomości to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą generować dochód pasywny z wynajmu. Wbrew pozorom, niekoniecznie trzeba mieszkania na wynajem kupować za gotówkę. Można również wziąć kredyt, który będzie spłacany pieniędzmi z wynajmu. 

Mieszkanie inwestycyjne to nieruchomość, której nie kupujemy na własne potrzeby, a po to, aby czerpać korzyści z jego wynajmu. Szczególnie w dużych miastach, gdzie ceny za wynajem regularnie rosną, jest to dobra i opłacalna forma lokowania nadmiaru kapitału. Mieszkanie inwestycyjne na Śląsku pozwala na szybkie znalezienie najemców, a co za tym idzie – nieruchomość zaczyna generować dochody.

Jak kupować mieszkanie inwestycyjne?

Mieszkanie inwestycyjne kupujemy nieco inaczej niż w przypadku zakupu nieruchomości dla siebie. Przede wszystkim, warto wybierać takie nieruchomości, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Nowe mieszkanie od dewelopera, wykończone pod klucz będzie lepszym rozwiązaniem niż nieruchomość z rynku wtórnego, w niskiej cenie, ale za to do generalnego remontu. Warto również wziąć pod uwagę, komu chcemy mieszkanie wynajmować – inne nieruchomości są odpowiednie dla studentów, a inne dla rodzin z dziećmi czy singli. Wybierzmy również sprawdzoną lokalizację, czyli osiedla w danym mieście, które zawsze cieszą się popularnością wśród najemców i nie trzeba czekać wiele tygodni czy miesięcy aż znajdzie się chętny do zamieszkania.

Bierny dochód bez większego wysiłku

Mieszkanie od dewelopera na Śląsku bądź w innej korzystnej lokalizacji to dobry sposób na inwestycję, która szybko zacznie się zwracać bądź sama spłacać, jeśli takie mieszkanie kupimy w kredycie. Wynajem długoterminowy pozwala na czerpanie równie długoterminowych zysków. Oczywiście, pod warunkiem, że znajdziemy solidnych  najemców, który regularnie płacą i nie ma z nimi większych problemów.

Dodaj komentarz