aparat powietrzny

Czym charakteryzują się butle do aparatów powietrznych?

Żaden aparat powietrzny nie mógłby działać, gdyby nie odpowiednio wybrana butla, która zapewnia dostęp do powietrza osobie noszącej taki aparat. Butle do aparatów powietrznych muszą być jednak czymś więcej niż tylko pojemnikiem na powietrze. Czym się one charakteryzują i gdzie można się w nie zaopatrzyć?

Gdzie zaopatrzymy się w butle do aparatów powietrznych?

Odpowiednio działające butle do aparatów powietrznych trzeba przede wszystkim szukać w firmach, które dobrze znają się na tych urządzeniach. Butle trzeba bowiem dopasować do posiadanego przez nas aparatu. Na szczęście większość producentów konstruuje swoje aparaty powietrzne tak, by można było korzystać z nich w parze z różnymi butlami.

Dobrym wyborem, gdy chcemy zaopatrzyć się w dobre butle jest serwis aparatów powietrznych Fenzy, który specjalizuje się w sprzedaży tych urządzeń, a także ich regularnym i profesjonalnym serwisowaniu. Korzystając z jego oferty możemy także liczyć na wielki wybór masek twarzowych oraz różnych urządzeń do filtracji, czy nawet specjalnych kombinezonów i ubrań gazoszczelnych.

Co charakteryzuje butle do aparatów powietrznych?

Przede wszystkim mowa tu o materiale, z którego zostały wykonane. Butle najczęściej są bowiem stalowe lub kompozytowe. Butle stalowe stanowią najprostsze butle, które charakteryzują się dużą solidnością oraz niską ceną. Są oczywiście cięższe od kompozytowych. Kompozytowe tworzy się z kolei z połączenia włókna węglowego i włókna szklanego lub aramidowego. Posiadają one specjalną powłokę, która chroni je przed korozją, a także posiadają wysoką odporność mechaniczną.

Butle do aparatów powietrznych przede wszystkim muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, które będą świadczyć o tym, iż spełniają one wszystkie rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i korzystanie z nich jest w pełni legalne. Mowa tu więc o różnego rodzaju oznaczeniach CE, a także deklaracjach zgodności UE, oznaczeniach UDT, które oznaczają, iż są wprowadzone pod polski dozór techniczny. Cały zestaw, w którym uzywane są butle również muszą posiadać certyfikat CE.

Dodaj komentarz