chronimy dom

Chronimy dom przed złodziejem. Co zrobić, aby czuć się bezpieczniej?

Budując dom zdecydowanie warto pomyśleć o tym, aby zastosować rozwiązania mające na celu ochronę domowników przed włamaniem oraz narażeniem na utratę zdrowia lub nawet życia. Skuteczne drzwi antywłamaniowe, monitoring, agencja ochrony – rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo jest sporo.

Dom z założenia jest miejscem, gdzie mamy odpoczywać, spędzać czas z rodziną, komfortowo się bawić z dziećmi, spotykać ze znajomymi. To bezpieczna przystań, do której codziennie możemy wracać. Aby tak się stało podczas budowy domu warto pomyśleć o zastosowaniu rozwiązań, które oczywiście wpłyną na poprawę bezpieczeństwa domowników, a tym samym znaczące zwiększenie komfortu mieszkania.

Wśród rozwiązań, które są popularne i na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę zdecydowanie należy wymienić:

– drzwi antywłamaniowe,
– nowoczesną i dobrze dopasowaną stolarkę okienną,
– rolety zewnętrzne antywłamaniowe bądź kratownice,
– odpowiednie ogrodzenie,
– alarm oraz monitoring,
– wynajęcie agencji ochrony.

Nowoczesne drzwi antywłamaniowe

Budując dom zdecydowanie warto pamiętać o tym, że nowoczesna stolarka w dużej mierze zabezpiecza domowników przed włamaniem. Solidne okna wyposażone w kratownice oraz rolety antywłamaniowe, a także drzwi antywłamaniowe, to zdecydowanie bardzo dobry sposób na to, aby czuć się bezpiecznie.

Zobacz także: https://somagazyn.pl/aranzacja-garazu-na-co-zwracac-uwage/

Wybierając drzwi zewnętrzne antywłamaniowe zwracajmy uwagę na klasę drzwi, ich parametry techniczne oraz sposób montażu. Drzwi powinny przede wszystkim posiadać solidną konstrukcję ramy oraz skrzydła, mechanizmy, okucia. Reasumując powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, rozwiercanie, silne uderzenia, próbę wyważenia.

Kraty i rolety

To właśnie te dwa rozwiązania w bardzo skuteczny sposób uniemożliwiają wejście do wnętrza domu złodziejom. Uniemożliwiają między innymi wybicie szyby, wyważenie skrzydła okiennego, drzwi balkonowych.

Monitoring i alarm

O nich również warto pomyśleć. Alarm powiadomi odpowiednie służby (np. wynajętą agencję ochrony), monitoring zabezpieczy obraz, który może być bardzo ważnym dowodem w sprawie o włamanie. Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której obie instalacje ze sobą współgrają.

Na bezpieczeństwie domowników zdecydowanie nie warto oszczędzać. Warto stosować rozwiązania zarówno tradycyjne (drzwi antywłamaniowe, kraty), jak również nowoczesne (alarm i monitoring).

Dodaj komentarz