ochrona biura

3 kroki do skutecznej ochrony biura

W obecnych czasach bardzo dużą uwagę należy zdecydowanie przykładać do bezpieczeństwa pomieszczeń oraz bezpieczeństwa danych. Obie te kwestie wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań, począwszy od fizycznej ochrony przez agencję, poprzez monitoring i kontrolę dostępu, na zastosowaniu tak nowoczesnych rozwiązań, jak klatki Faradaya.

Nie może być mowy o prowadzeniu nowoczesnej firmy, realizowaniu swoich zadań przez pracowników, bez odpowiedniej ochrony. Przychodząc do pracy musimy mieć absolutną pewność, że nasze bezpieczeństwo jest priorytetem, że dane, którymi się posługujemy nie wyciekną, nie zostaną skradzione, nie trafią w niepowołane ręce.

Dlatego przedsiębiorcy, zwłaszcza ci, który działają w sektorze finansowym, wysokich technologii, branżach specjalistycznych. Niestety pandemia, a zwłaszcza otaczająca nas sytuacja gospodarcza bardzo często zmusza niektóre firmy do nieuczciwej konkurencji oraz do wykradania danych. Szpiegostwo przemysłowe jest więc popularne i warto się przed nim chronić. Pomagają w tym chociażby klatki Faradaya.

Specjalistyczna ochrona pomieszczeń

Klatka Faradaya to nic innego, jak specjalistyczna kabina elektromagnetyczna, której zadaniem jest szczegółowa i przede wszystkim kompleksowa ochrona przed szpiegostwem, a także wyładowaniami elektromagnetycznymi, które są niebezpieczne dla wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego, IT, serwerów i komputerów.

Takie zabezpieczenie wykorzystywane jest przede wszystkim do ochrony takich pomieszczeń, jak :

– serwerownie,
– pomieszczenia specjalistyczne,
– kancelarie księgowe,
– pomieszczenia tajne,
– pomieszczenia negocjacyjne,
– pomieszczenia zarządów.

Zobacz także: http://seolutions.pl/zabezpieczamy-pomieszczenia-specjalne-w-firmie-jak-to-zrobic/

Agencja ochrony

Trudno wyobrazić sobie również nowoczesną firmę bez współpracy z agencją ochrony. Fizyczna obecność pracowników ochrony sprawia, że ewentualne osoby postronne będą miały utrudniony dostęp do biura.

Monitoring, kontrola dostępu

Nie bez znaczenia są również takie środki, jak monitoring, który obejmuje całość pomieszczeń i cały obszar biura, stanowi skuteczny element prewencji, jak również kontrole dostępu. Dzięki nim do pomieszczeń specyficznych nie będzie tak łatwego dostępu. Unikniemy więc sytuacji, gdy np. do serwerowni czy biura zarządu każdy będzie miał dostęp.

Dodaj komentarz